fotolia.com, 101947474 | Autor: gozzoli

Kupując działkę wiele osób staje przed dylematem nabycia szamba lub też przydomowej oczyszczalni ścieków. Choć oba rozwiązania mają swoje zalety, to nie da się ukryć, że to właśnie szambo jest znacznie chętniej wybieraną opcją wśród wielu osób. Dlaczego jednak tak się dzieje?

Na samym wstępie przyjrzyjmy się przydomowym oczyszczalniom ścieków. Warto podkreślić, iż sam koszt ich montażu może być nawet kilkukrotnie większy, niż miałoby to miejsce w przypadku instalacji szamba, jednak jego eksploatacja jest wysoce opłacalna. Co to oznacza w praktyce? Za każdy wywóz nieczystości znajdujących się w szambie trzeba płacić, natomiast cena obsługi oczyszczalni jest stosunkowo niewysoka i związana jest wyłącznie ze zużyciem energii elektrycznej, wykorzystywanej do napędzania pompy.

Gwarancja jakości i trwałości wykonania

Lecz mimo tego to właśnie zbiorniki, jakim są szamba od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. W dzisiejszych czasach wielu producentów szamb betonowych może dać gwarancję wysokiej jakości ich wykonania, sprawiając, że rozwiązania te są trwałe i jednocześnie atrakcyjne cenowo. Decydując się na szambo mamy dwie opcje do wyboru, a są nimi zbiorniki wykonane z plastiku oraz betonu. Każdy z nich posiada inne cechy, jednak to właśnie szamba betonowe zaczynają powoli wypierać inne, dostępne na rynku. Rozwiązanie to będzie więc idealnym wyborem w przypadku, gdy na danej działce znajduje się podwyższony poziom wód gruntowych. Dlaczego?

Dzieje się tak, ponieważ przez wzgląd na swój bardzo duży ciężar, szambo wykonane z betonu, w sposób znacznie pewniejszy osadzi się w gruncie. W jakich jeszcze sytuacjach producenci szamb betonowych zalecają ich nabycie? Przede wszystkim w sytuacji, w której w niedalekiej przyszłości będzie montowana kanalizacja – wówczas szambo betonowe okaże się strzałem w dziesiątkę, ponieważ nieużywane, może być również wykorzystywane, jako praktyczny pojemnik na wodę deszczową. Chcąc nabyć rozwiązanie w pełni dopasowane swoich indywidualnych potrzeb warto jest skontaktować się z producentami szamb betonowych. Posiadają oni niezbędną wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie, by móc doradzać w kwestii wyboru odpowiedniej opcji. Dzięki temu otrzymujemy 100% pewność nabycia produktu, który będzie spełniać wszystkie nasze wymagania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here