Przeprowadzka bez stresu

Indywidualna organizacja i realizacja przeprowadzki kojarzona jest zazwyczaj z wielodniowym (jak nie dłuższym) stresem i licznymi obawami. Przeprowadzka to często długotrwały proces, z reguły dłuższy niż nam się wydaje na początkowym etapie planowania. Brak wystarczającej ilości kartonów do pakowania, niedobór wypełniaczy czy brak opakowań zabezpieczających dla przedmiotów o nietypowych kształtach to najczęstsze problemy, z którymi spotykają się ludzie organizujący przeprowadzkę samemu.

Czy przeprowadzka musi wiązać się ze stresem?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, choć niełatwa jeśli decydujemy się na organizację przeprowadzki samemu. Przeprowadzka nie musi wiązać się ze stresem. Najłatwiejszym sposobem na pozbycie się balastu odpowiedzialności za cały proces, na pozbycie się problemu pakowania, wynoszenia, transportu i wnoszenia jest poproszenie o pomoc profesjonalnej firmy przeprowadzkowej jak np. https://www.fortis-przeprowadzki.pl/przeprowadzki/krajowe/. Zaplanują szczegółowo cały proces za nas i przeprowadzą bezpiecznie całą przeprowadzkę od początku do końca. Dodatkowo, oferują darmową wycenę, nic przecież nie zaszkodzi zapytać o koszty Twojej przeprowadzki. Jeżeli natomiast decydujesz się na samodzielną przeprowadzkę, sprawa ma się o wiele trudniej, ale poprzez dobrą organizację możesz zaoszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów.

Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy

Nie jednemu trudno jest odnaleźć się we własnych rzeczach, szczególnie jeżeli mamy przystąpić do ich pakowania. Nagle okazuje się, że jest ich dużo więcej niż przypuszczaliśmy, a większość z nich może okazać się zbyteczna. Z pewnością masz wiele rzeczy, których nie używasz a służą Ci jedynie do zbierania kurzu. Już wiele dni przed przeprowadzką warto zacząć proces pozbywania się niepotrzebnych przedmiotów. Część z nich możesz oddać znajomym (może im coś się przyda), część z pewnością wyrzucisz do kontenera, a jeszcze inne być może warto sprzedać. Pozbywając się niepotrzebnych rzeczy oszczędzasz podwójnie – nie dość że otrzymasz pieniądze za sprzedaną rzecz, to jeszcze nie będziesz musiał jej transportować do mieszkania, a więc zaoszczędzisz na czasie poświęconym na pakowanie i na kosztach transportu.

Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy

W czasie kiedy będziesz systematycznie pozbywać się nieużywanych przedmiotów, warto pomyśleć o naszych spożywczych zapasach. Jeżeli nasza piwnica wypełniona jest po brzegi, być może warto część zwyczajnie zjeść lub również oddać komuś, kto także zje ze smakiem. Nie musimy przecież przenosić całej piwnicy do nowego lokum.

Aby zminimalizować stres musimy dać sobie więcej czasu na przeprowadzkę. Zacznijmy ją dużo wcześniej, właśnie od stopniowego ograniczania ilości posiadanych przedmiotów. Dzięki temu wszystkie dalsze czynności jak np. pakowanie, będzie dużo prostsze i sprawniejsze. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here