Łuki PSE

Kto z nas nigdy nie sporządził łuku z kawałka kijka i przypadkowo dobranego do niego sznurka? Zabawa w Indian, Robin Hooda, czy po prostu strzelanie patykiem we wszystko, w co dało się strzelić, towarzyszyła w dzieciństwie chyba wszystkim chłopcom.

Po latach, dorosłe i często żonate już wersje tych młodych Robin Hoodów wracają myślami do czasów dzieciństwa i zastanawiają się, jakby to było znowu sobie postrzelać?

Od kijka do włókna szklanego

Dziś już nie trzeba szukać odpowiedniej gałęzi i podkradać sznurka od snopowiązałki. Za całkiem rozsądne pieniądze możemy nabyć o lata świetlne lepsze produkty,jak choćby łuki PSE.

PSE jest to jedna z firm zajmująca się produkcją współczesnej wersji tej broni. Łuki PSE to najczęściej łuki bloczkowe- czyli takie, w których podczas naciągania cięciwy wspomagają nas rozmieszczone na końcach ramion bloczki, zmniejszające konieczną do użycia siłę naciągu.

Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, ponieważ od łucznika nie jest wymagana siła taka jak przy używaniu innego sprzętu niż łuków PSE, np. tych tradycyjnych, wykonanych z drewna, które są wzorowane na broni używanej w średniowieczu i poprzedzających je epokach historii świata.

Różne zastosowania

Łuki PSE mogą być używane zarówno do rekreacyjnego strzelania do tarczy, specjalnie przygotowanych celów ruchomych jak i polowań na zgoła wszystkie gatunki zwierząt. Polowania takie są nazywane z języka angielskiego Bow huntingiem. Jest to rodzaj polowań cieszący się coraz większą popularnością na świecie. Bow Hunterzy powołują się na większą trudność polowania w ten sposób niż z bronią palną, co jest w ich przekonaniu bardziej etyczne, ponieważ daje zwierzynie większą szansę na przetrwanie spotkania z myśliwym. Wielu z nich korzysta w praktykowaniu swojego hobby z łuków PSE. Wart zaznaczyć, że polowania z łukiem w Polsce są ciągle nielegalne i niepraktykowane.

Jeśli nie interesuje nas jednak polowania i chcemy z takiego łuku postrzelać sobie po prostu w weekend na działce, to oczywiście świetnie się do tego nadaje. W ramach gdy będziemy zdobywać doświadczenie w strzelaniu i coraz lepsze wyniki i lepsze skupienie w celu możemy zastanowić się nad karierą sportową. Łuki bowiem, które wykorzystywane są w dzisiejszym łucznictwie, np.na olimpiadach i mniej ważnych zawodach sportowych, to właśnie taki sprzęt jak między innymi łuki PSE. Oczywiście nie musimy od razu  być członkiem drużyny olimpijskiej, aby czerpać radość z uprawiania strzelectwa. Nie brakuje zawodów niższej rangi, na których możemy świetnie się bawić, a nierzadko -gdy będziemy już w tym całkiem nieźli, pokusić się o podium i zgarnąć przewidziane w zawodach trofeum i nagrodę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here