Żadna, podkreślam żadna firma obecnie prowadząca działalność na rynku nie może funkcjonować bez odpowiedniego oprogramowania. Zwłaszcza tyczy się to firm, które prowadzą nie tylko sprzedaż usług czy handel towarami, lecz także prowadzą własny magazyn. Oprogramowanie niezbędne jest do wystawiania dokumentów sprzedaży, ewidencjonowania zdarzeń księgowych, pilnowania płatności za terminowe faktury. Prowadząc magazyn należy ewidencjonować zdarzenia związane z przychodem surowców na magazyn (PZ), rozchodem ich do kontrahentów (RZ) oraz z przesunięciem między własnymi magazynami (MM). By zapanować nad powierzchnie panującą papierologią należy mieć dobrze dobrany program dla firmy, taki typu LoMag. Czym zatem kierować się wybierając oprogramowanie dla magazynu?

Wybierając program dla przedsiębiorstwa należy kierować się następującymi elementami:

– funkcjonalnością;
– elastycznością;
– awaryjnością.

Funkcjonalność programu oznacza, że oprogramowanie koniecznie musi być dopasowany do profilu prowadzonej działalności. Konieczne jest to z uwagi na fakt, by można było korzystać z wszystkich jego funkcjonalności.

Elastyczność oprogramowania, oznacza możliwość rozbudowania programu o kolejne moduły. Zakupując program nie wiemy jak rozwinie się nasza działalność. Dlatego warto wybierać programy, które w razie potrzeby możemy rozbudować o kolejne moduły.

Awaryjność programu – warto sprawdzić jaka jest awaryjność programu i jakie dana firma oferuje możliwość rozwiązywania problemów: czy mają własny serwis, itp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here