Profesjonalne kosmetyki do włosów

W drogeriach i większości dużych marketów znajdziemy wiele kosmetyków do pielęgnacji włosów, jednak nie wszystkie są odpowiedniej jakości. Nawet te, które wydawać nam się mogą drogie, mogą nie mieć takich samych właściwości, jak te profesjonalne, zakupione w salonie fryzjerskim lub w hurtowni fryzjerskiej. Jest tak dlatego, że te profesjonalne kosmetyki są bardziej skoncentrowane, bardziej gęste, a i przez to bardziej wydajne i lepsze. Zazwyczaj mają w swoim składzie dużo składników naturalnych lub ich formuła opiera się wyłącznie na ekstraktach z roślin, owoców i ziół oraz z olei bogatych w składniki odżywcze. Dzięki temu zdecydowanie lepiej wpływają na stan zdrowia włosów.

Profesjonalny szampon do włosów

Profesjonalne szampony mają nie tylko działanie oczyszczające, ale również dzielą się również w zakresie ich właściwości. Dostępne mamy szampony, które pomogą nam w walce z włosami przetłuszczającymi się, nawilżą włosy suche lub wzmocnią i zregenerują włosy, które łamią się i wypadają. Jednak szampon to dopiero pierwszy, podstawowy krok w pielęgnacji włosów.

Odżywki i maksi profesjonalne

Szampony oczyszczające powodują otwieranie się łusek włosowych, dzięki czemu działanie odżywki jest znacznie skuteczniejsze, ponieważ szybciej uaktywnia swoje składniki wewnątrz włosa. Najlepiej, jeśli odżywka pozostanie na nich przez kilka minut, dzięki czemu wzmocni efekt, a włosy staną się silniejsze, zdrowsze i bardziej błyszczące. Wielu stylistów zaleca również stosowanie maski do włosów nie częściej niż 3 razy w tygodniu. Najlepsze efekty widać, kiedy włosy z nałożoną maską są zawinięte ręcznikiem lub folią aluminiową. Pod wpływem ciepła maska ma lepsze działanie i szybciej wnika w głąb włosa.

Najlepiej, kiedy wszystkie produkty będą z jednej serii. Wtedy ich działanie będzie wzmocnione i skuteczniejsze. Kosmetyki profesjonalne do włosów są nieco droższe od tych drogeryjnych, jednak dzięki konsystencji, są również bardziej wydajne, dlatego ich zakup jest bardziej opłacalny. Oprócz doskonałych efektów, możemy również zaoszczędzić, ponieważ kosmetyki starczą na dłużej niż te zwykłe.

http://www.jami-jami.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPielęgnacja twarzy
Następny artykułSzampony profesjonalne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here