Sektor pożyczek pozabankowych oferuje szeroki wachlarz usług – szybkie chwilówki, dostępne na telefon lub przez internet. Jake kryteria muszą spełniać klienci, żeby otrzymać dodatkowe środki finansowe na dowolny cel? Czy istnieje określony pułap dochodów, od którego klienci mają szansę na otrzymanie pożyczki?

Instytucje parabankowe nie stosują wobec swoich klientów tak restrykcyjnych wymogów, jak np. banki. Nie oznacza to jednak, że w ogóle nie weryfikują potencjalnych pożyczkobiorców – decydując się na złożenie wniosku, trzeba liczyć się z tym, że będziemy musieli spełnić określone warunki. Na szczęście rynek pożyczkowy jest obecnie tak rozbudowany, że bez problemu można znaleźć firmę, która udzieli nam pożyczki.

Jak wysokość dochodu wpływa na nasze szansę na pożyczkę?

Jednym z najważniejszych wymogów jest konieczność udokumentowania dochodu – jeszcze jakiś czas temu parabanki wymagały od klientów zaświadczenia o dochodach, jednak obecnie istnieją inne sposoby na weryfikację pożyczkobiorców. Większość firm w ogóle nie wyznacza żadnej granicy dochodów i nawet nie wymaga ich udokumentowania – wystarczy posiadać rachunek bankowy zarejestrowany na swoje nazwisko i wykonać tzw. zwrotny przelew weryfikacyjny, najczęściej opiewający na symboliczną złotówkę. Klienci mogą też skorzystać z aplikacji weryfikacyjnych, które pozwalają pożyczkodawcom uzyskać informacje o przychodach na konto klienta.

Inne wymagania parabanków

Instytucje, działające w sektorze pozabankowym najczęściej wymagają od klientów odpowiedniego wieku. W zależności od rodzaju firmy może to być szeroki przedział – od 18 do 99 lat lub przedział zawężony do klientów w grupie 20-70 lat. Ważne jest również posiadanie numeru telefonu komórkowego oraz polskiego obywatelstwa. Jak dowiadujemy się od specjalistów z ratkomat.pl Najbardziej istotnym kryterium jest natomiast historia kredytowa – pożyczkodawcy weryfikują swoich klientów między innymi w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), które gromadzi dane o zaciągniętych przez danego konsumenta zobowiązaniach, historii ich spłaty itd. Parabanki sprawdzają również dane zgromadzone w BIG – Biurze Informacji Gospodarczej. To od nich w dużej mierze zależy, czy otrzymamy decyzję o przyznaniu pożyczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here