Popularne sprzęty i akcesoria do włosów

Każdy z nas korzysta z różnych sprzętów i akcesoriów do włosów, by ułożyć jak najlepszą figurę. Jednak włosy wymagają indywidualnego podejścia i dopasowania zarówno produktów kosmetycznych, jak i akcesoriów – poniżej najpopularniejsze sprzęty, jakie są stosowane.

Suszarki do włosów

Podstawowym sprzętem służącym do pielęgnacji włosów są suszarki – warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze. Kluczowym kryterium jest ich moc, funkcje dodatkowe – jak m.in. dyfuzor, regulacja temperatury, siła nadmuchu itd. Przede wszystkim dostępne są suszarki do użytku domowego i do zastosowań profesjonalnych. Można jednak kupić do domu profesjonalny model – takie suszarki do włosów mają inny silnik, są wykonane z mocnego tworzywa i mają mocniejszą obudowę.

Ważne są też dodatkowe funkcje, np. jonizacja, bo od niej w dużym stopniu zależy wygląd włosów. Wiele modeli ma już jonizator wydmuchiwanego powietrza, co zapobiega elektryzowaniu się włosów.

Maszynki do włosów

Maszynki do włosów są niezbędne w pracy fryzjera, ale są też używane w codziennej pielęgnacji włosów i brody przez wielu panów. Na rynku jest wiele modeli – różne maszynki pomogą uzyskać różne efekty strzyżenia. Wybierając konkretną, warto zwrócić uwagę m.in. na materiał wykonania, rodzaj zasilania, możliwą do osiągnięcia moc, funkcje dodatkowe itd.

Trzeba wybrać najwygodniejsze dla siebie rozwiązanie – są maszynki do włosów na akumulator oraz sieciowe, czyli na kablu. Popularne i często używane są także trymery do włosów – trzeba najpierw określić swoje wymagania, a następnie dobrać jak najlepszy sprzęt.

Szczotki do włosów

Szczotka musi być odpowiednio dopasowana do typu włosów – zwróć jednak uwagę także na jej wykonanie. Cienkie włosy wymagają delikatnej pielęgnacji i odpowiednich kosmetyków, ale też prawidłowo dobranej szczotki do włosów. Z kolei do włosów grubych i mających tendencję do puszenia się i elektryzowania sprawdzą się szczotki płaskie i podłużne.

Szczotki do modelowania włosów

Osobną kategorię stanowią też szczotki do układania włosów oraz lokówki. Będzie ona miała kontakt z ciepłym powietrzem z suszarki dlatego najważniejszy jest w tym przypadku materiał, z którego została wykonana. Profesjonalne sprzęty będą najlepszym wyborem, gdyż są odporne na działanie wysokich temperatur.

Następnie weź pod uwagę długość i rodzaj włosów, aby dopasować optymalny model – im dłuższe włosy, tym średnica powinna być większa. Poza tym do gęstych włosów dobre będą okrągłe szczotki, a do cienkich – modelujące i masujące skórę głowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here