Sam poród jest zawsze dla kobiety bardzo wyczerpujący. Niestety jak się często okazuje, zmiany hormonalne, które nastąpiły w organizmie podczas ciąży, powodują dyskomfort na różnych płaszczyznach.

Poporodowe zapalenie tarczycy – objawy i leczenie

U niewielkiego procentu kobiet do 12 tygodni po porodzie dochodzi do zapalenia tarczycy. Może ono objawić się jej nadczynnością, jak i niedoczynnością. Najczęściej występujące objawy to drażliwość, problemy ze snem, tachykardia, nadmierna potliwość, chroniczne zmęczenie, czy spadek masy ciała. A ja się je leczy? Środkami farmakologicznymi, które pozwolą wyeliminować ryzyko rozwinięcia się przewlekłej choroby.

Skóra wrażliwa i skłonna do alergii

Po porodzie wiele kobiet skarży się też na wrażliwą i skłonną do alergii skórę. Dlatego należy w tym okresie sięgać po najdelikatniejsze kosmetyki. Oparte na naturalnych składnikach, powinny szybko wyrównać poziom nawilżenia skóry. Ważne jest także, przy skłonnościach do alergii, aby chronić skórę szczególnie przed słońcem.

Alergiczne zapalenie krtani – przyczyny objawy i leczenie

Alergia może pojawić się w każdy wieku. A kobieta po porodzie jest bardziej na nią narażona. Szczególnie niekomfortowa jest wtedy, gdy atakuje krtań. Ta może wówczas nawet niebezpiecznie spuchnąć. Poza tym pojawia się chrypa, suchość w gardle, czy ciągły ból. Aby sobie pomóc, należy stosować leki na alergię, a także pić dużo chłodnej wody, oszczędzać głos czy przyjmować leki wstrzymujące ciągły odruch kaszlu. To naprawdę pomaga.

http://www.pustelnica.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here