Choć nie jest obszarem tak popularnym, jak pobliskie Pojezierze Suwalskie czy Kraina wielkich Jezior, na brak atrakcji na jego terenie nie można narzekać. Pojezierze Ełckie to ciekawy region turystyczny dla tych, którym marzy się wypoczynek w kameralnej atmosferze oraz dla tych, którzy chcą się zrelaksować na łonie natury. Na terenie tego Pojezierza czekają też wspaniałe atrakcje turystyczne, którym w pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi. Co warto zobaczyć w tej części Polski?
Najbardziej oryginalne atrakcje turystyczne Pojezierza Ełckiego są związane z nartami. Warto zwrócić uwagę na Szewskie Wzgórza, które w okresie zimowym są oblegane przez miłośników narciarstwa zjazdowego. Pojezierze Ełckie może się też pochwalić wspaniałymi jeziorami. Te najciekawsze można zobaczyć w rejonie Ełku oraz Rajgrodu – popularnych już ośrodków turystycznych, na terenie których można znaleźć tanie noclegi oraz sporo ciekawostek. Ciekawe jeziora występują też w rejonie Olecka – kolejnego miasta, które warto zobaczyć podczas zwiedzania najciekawszych miejscowości Pojezierza Ełckiego. Na miłośników przyrody czeka tu wspaniała Puszcza Borecka, zachwycić może i Puszcza Romincka. W Kotlinie Biebrzańskiej czekają wspaniałe bagna, przy czym atrakcją najważniejszą jest tu rezerwat „Czerwone Bagno” – miejsce niezwykle wysoko oceniane przez miłośników przyrody, będące częścią Biebrzańskiego Parku Narodowego.
Choć Pojezierze Ełckie nie jest jeszcze zbyt popularnym celem wypraw, a jego atrakcje turystyczne są jeszcze słabo znane, nie brak tu miejsc, w których można znaleźć tanie noclegi. Rozwijająca się baza noclegowa sprawia, że zainteresowanie tą częścią Polski zwiększa się, rośnie też wiedza na temat miejsc, które warto zobaczyć podczas wędrowania po tej części kraju.

http://www.magazyn-turysty.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here