Z jakimi atrakcjami kojarzony jest najczęściej Szczecin? Dla wielu osób to miasto pięknych zabytków oraz ciekawych placówek muzealnych. Warto jednak pamiętać, że w trakcie wycieczki po tym mieście można zwiedzać nie tylko to, co znajduje się na powierzchni, ale i odkrywać te atrakcje, które czekają w podziemiach. Odkrywanie tych tajemnic umożliwiają turystom dwie trasy turystyczne. Co warto wiedzieć na ich temat?

Szczecińskie Podziemne Trasy Turystyczne mają swą specyfikę. Kto postanowi im poświecić swój czas, ten będzie mógł zobaczyć wyjątkowe schrony cywilne. Są one zaliczane do największych schronów cywilnych na ternie Polski, a ich zwiedzenie może każdemu turyście dostarczyć niezapomnianych wrażeń. W czasie wycieczki po szczecińskich podziemiach turyści schodzą do schronu, urządzonego na głębokości mniej więcej piątego piętra. Sam schron i zejście do niego to wielka atrakcja, a przecież tu, w podziemnej kryjówce, czeka jeszcze ciekawa ekspozycja. Dzięki niej można się dowiedzieć, jak wyglądało życie w takim schronie. Dodatkowym walorem są dwie ekspozycje. Pierwsza z nich poświęcona jest II wojnie światowej oraz technice budowania schronów. Druga trasa i towarzysząca jej wystawa skupiła się na tematyce związanej z „Zimną Wojną”.

Szczecin to wspaniałe miasto, a jego atrakcje mogą nas zaskoczyć swym pięknem i różnorodnością. Kto w czasie wycieczki po tym mieście zdecyduje się na wizytę w tutejszych podziemiach, ten z pewnością żałować nie będzie. Podziemny Szczecin to przecież kolejne niespodzianki, dzięki którym pobyt w tym mieście na długo pozostanie w naszej pamięci.

http://www.travelneo.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here