Podkład do cery trądzikowej

Cera trądzikowa to już nie tylko problem nastolatek. Kobiety po 30-tym roku życia co raz częściej uskarżają się na ten nieestetyczny problem, który jeszcze dekadę temu dotyczył głównie uczennic i uczniów gimnazjów. Co więc robić z tego typu niedoskonałościami? Przede wszystkim należy udać się do lekarza dermatologa i kosmetologa. Profesjonalista oraz osoba, która fachowym okiem spojrzy na naszą twarz będzie najlepszym sposobem, aby „od środka” rozwiązać nasz problem, i na dobre pożegnać krostki, wypryski i blizny.
Kolejnym krokiem jaki możemy zrobić ku pięknej i nieskazitelnie gładniej twarzy jest odpowiednio dobrany podkład. Na rynku istnieje wiele rodzajów tego typu kosmetyków. Mamy podkłady naturalne, mineralne oraz takie w 100% sztuczne, które idealnie zakryją niedoskonałości i „odetną” naszą twarz od zewnętrznych czynników, ale jak wskazują liczne badania i obserwacje naukowców i specjalistów dermatologów, nie są to najkorzystniejsze kosmetyki i nie powinniśmy się z nimi zaprzyjaźniać w perspektywie długofalowej. A więc skupmy się na produktach, które powinny być obecne w kosmetyczne osób z trądzikiem, i równocześnie będą w „obozie przyjaciół naszej skóry”.
W przypadku cery trądzikowej ważne jest to, aby sięgać po kosmetyki beztłuszczowe, tzw. „oil-free”. Nie zawierają one w składzie substancji lipidowych, które mogą sprzyjać czopowaniu ujść mieszków włosowych (zwanych porami) ‒ ma to niekorzystny wpływ na cerę trądzikową i może doprowadzić do nasilenia stanów zapalnych. Ponadto, rozmaite pudry i podkłady do cery przetłuszczającej się powinny być długotrwałe – czyli odporne na ścieranie. Charakterystyczną cechą cery trądzikowej jest nie tylko obecność zaskórników i krostek, ale również nadmierne błyszczenie skóry wynikające ze wzmożonej produkcji sebum. Podkład długotrwały nie będzie „spływać” z cery i zapewni jej ładny i świeży wygląd przez wiele godzin. Istotne jest również to, aby kosmetyki kolorowe posiadały własności matujące. Substancje o takim działaniu powodują optyczne rozproszenie światła – dzięki temu cera się nie błyszczy, a wszelkiego rodzaju nierówności są mniej widoczne. Należy unikać produktów rozświetlających, gdyż one w tym przypadku jedynie podkreślą obecność niedoskonałości skóry.
W przypadku cery trądzikowej warto pamiętać o tym, aby kosmetyki nakładać za pomocą opuszków palców. Lepiej zrezygnować z pędzla do podkładu oraz pędzla do korektora, gdyż w krótkim czasie mogą się na nich rozwijać bakterie. Stosowanie takiego pędzla może z czasem doprowadzić do zainfekowania zdrowych partii skóry. Pędzel można jedynie wykorzystać do aplikacji pudru. Oczywiście należy pamiętać o tym, aby każdego dnia oczyścić go przy użyciu wody lub odpowiedniego środka, który zmyje pozostałości podkładu.

http://www.englishmyway.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here