Płotek ogrodowy – dlaczego się na niego decydujemy?

Wybierając odpowiednie ogrodzenie kierujemy się rożnymi czynnikami – chcemy nadać niepowtarzalny charakter naszej posesji, ochronić swoją prywatność i zadbać o bezpieczeństwo nasze i naszych najbliższych. Często też zabezpieczamy nasz ogród przed intruzami – czy to przypadkowi przechodnie, czy też nasz pupil, który uwielbia zabawę wśród rabatek i grządek z warzywami. Cóż, nieszczęścia się zdarzają, ale na szczęście możemy łatwo zabezpieczyć ogród i przy okazji zadbać o jego piękny wygląd.

Jaką funkcję ma pełnić płotek?

Dobrze dobrany płotek to nie tylko ozdoba naszego ogródka, ale też znak „STOP!” dla wszystkich niemile widzianych intruzów. Tylko, że wygląda znacznie ładniej od znaku zakazu. Płotków ogrodowych, które mamy na rynku jest mnóstwo – od metalowych po drewniane czy plastikowe. Wszystkie mogą pełnić funkcję ochronną, ale też czysto dekoracyjną, co daje nam szerokie pole do popisu w kwestii wyboru. Czym się zatem kierować wybierając odpowiedni płotek? Musimy zastanowić się czy jest ktoś lub coś, co może zdewastować nasz ogródek i na tej podstawie wybrać surowiec, z którego wykonany będzie płotek, tym bardziej, że często ma to wpływ na cenę.  Dlatego jeżeli nie musimy chronić ogródka przed natarciem, a jedynie zaznaczyć jego obecność na posesji, może warto wybrać nieco tańszy, a przez to wcale nie gorszy czy brzydszy, na przykład niski płotek plastikowy. Z pewnością doskonale sprawdzi się w takich przypadkach, a zapłacimy za niego mniej niż za płotek ogrodowy metalowy.

Dodatkowe walory estetyczne.

Dobrze dobrany płotek ogrodowy to również świetna ozdoba zarówno ogrodu, jak i całej posesji. Idealnie oddzielone ścieżki, grządki i rabatki będą wyglądały dużo ciekawiej jeśli zostaną przedzielone ładnym płotkiem, podkreślającym charakter naszego ogródka. Mamy do wyboru szerokie spektrum kolorów, wzorów, surowców, z których płotki są wykonane, więc możemy nawet łączyć je dowolnie – w końcu to nasz wymarzony ogród. Drewno sprawdza się praktycznie w każdej estetyce, ale plastik świetnie go imituje, natomiast płotki metalowe są często pięknie zdobione, wygięte i możemy je pomalować na dowolny kolor. Dostępne są różne desenie i rodzaje zdobień, to wszystko wpływa na wygląd naszego zielonego zakątka.

Czym się kierować przy wyborze płotka?

To, co ostatecznie wpływa na wybór płotka ogrodowego, to wyłącznie indywidualna kwestia, dlatego warto zastanowić się jakim budżetem dysponujemy i na czym przede wszystkim nam zależy. Posiadacze zwierząt na pewno powinni zainwestować w płotek wyższy i wytrzymały, natomiast jeśli ogródkowi nic nie zagraża, możemy skupić się na walorach estetycznych i cenie oczywiście.

Wybór na rynku płotków ogrodowych jest dzisiaj tak ogromny, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, niekoniecznie w wysokiej cenie. Wystarczy poświęcić nieco czasu na porównanie ofert i odpowiednie zaplanowanie zakupu czy też rozmowę ze znajomymi i przeglądanie opinii w Internecie. To na pewno pozwoli nam dokonać właściwego wyboru i cieszyć się nim przez długi czas.

http://www.wlasnemiejsce.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here