Pielęgnacja włosów – 5 podstawowych zasad

Aby włosy mogły rosnąć zdrowe, potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Czy wiesz, w jaki sposób się nimi zajmować? Dziś zdradzamy kilka trików, które na pewno Ci w tym pomogą!

Pielęgnacja na każdy dzień

Codziennie powinno się rozczesywać włosy, aby usunąć te martwe. Należy jednak używać do tego odpowiednich narzędzi: najlepiej delikatnych szczotek o naturalnym włosiu, drewnianych lub typu tangle teezer. Długie włosy na noc zawsze trzeba związywać gumką, aby uniknąć ich łamania.

Mycie włosów

Włosy myj wtedy, kiedy tego potrzebują. Nie w ustalone dni czy codziennie, lecz właśnie wtedy, gdy są zanieczyszczone, brudne czy tłuste. Szamponu używamy do mycia głowy, powstałą pianą myjemy włosy – naprawdę nie trzeba używać więcej kosmetyku. Ważna informacja: sam szampon wybieramy według potrzeb SKÓRY GŁOWY, a nie włosów.

Włosy myjemy w letniej (nigdy nie w gorącej!) wodzie, następnie myjemy je dwa razy, spłukujemy chłodną (lecz nie lodowatą!) wodą.

Odżywianie włosów

Raz w tygodniu olejuj włosy i rób im odżywcze maseczki. Nie wierz w te ekspresowe, kilkuminutowe – najlepiej jest trzymać maskę co najmniej pół godziny pod ręcznikiem, a oleje przez 2 godziny. Do codziennej pielęgnacji używaj lekkich odżywek.

Regularne wizyty u dobrego fryzjera

Gdy włosy są zniszczone nie ma innej rady jak ich ścięcie. Na nic pielęgnacja, odżywki i maski – czas na wizytę u fryzjera. Nie oddawaj się jednak w niepewne ręce. Brzydka fryzura to jedno, ale zniszczone podczas źle przeprowadzonych zabiegów włosy to już niemały problem! Najlepszy fryzjer i kosmetyczka w Poznaniu? Wiemy, jak ich znaleźć!

Aby odnaleźć świetny salon fryzjerski w swojej okolicy, zajrzyj na portal Moment.pl. Od razu możesz zarezerwować wizytę online!

Uwaga na słońce i ciepło!

Żaden rodzaj włosów nie lubi nadmiernego ciepła. Dlatego też – dla ich dobra – susz włosy jedynie za pomocą zimnego powietrza, wystrzegaj się lokówek czy prostownic. Oczywiście możesz ich używać, ale zachowaj tego typu fryzury na specjalne okazje, a nie na co dzień.

Unikaj też ostrego słońca, ponieważ jego promienie źle działają na włosy. Gdy na dworze skwar, koniecznie ubierz kapelusz lub inne nakrycie głowy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here