Okulary rowerowe

Jednym z kluczowych elementów stroju każdego kolarza są oczywiście okulary. Bez nich trudno czerpać przyjemność z jazdy w trakcie kiepskich i uciążliwych warunków atmosferycznych, gdy słońce świeci prosto w oczy, a deszcz poważnie zaburza pole widzenia. Doświadczeni kolarze używają okularów zawsze i to niezależnie od aktualnej aury pogodowej, bo doskonale wiedzą o tym, że w każdej chwili może się ona zmienić. Zakup okularów rowerowych powinien nastąpić równocześnie z podjęciem decyzji o zajęciu się kolarstwem. Jakimi właściwościami powinny jednak odznaczać się porządne rowerowe okulary? Jak umiejętnie ocenić ich jakość, by kupić coś wartościowego i użytecznego?

W trakcie jazdy na rowerze człowiek naraża się na ciągły i bezpośredni kontakt z promieniowaniem słonecznym. Z jednej strony jest ono czymś dobrym dla zdrowia, ponieważ zwiększa naturalną produkcję witaminy D, jednakże nie należy dopuścić do tego, by oddziaływało ono wprost na oczy. Słońce potrafi nawet trwale uszkodzić wzrok. A jedynie porządne okulary rowerowe będą w stanie uchronić przed tym kolarza. Trzeba więc sprawdzić, w jaką soczewkę zostały one zaopatrzone. Porządne rowerowe okulary powinny gwarantować pełną ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Najlepszy będzie dla nich filtr o wartości UV 400. Warto sprawdzić, czy oferuje go wybrany model okularów.

Producenci akcesoriów kolarskich dbają oczywiście o to, by oferować klientom coraz to ciekawsze i atrakcyjniejsze produkty. Dzięki temu niektóre modele okularów potrafią odznaczyć się niesamowitymi własnościami, które wyraźnie uprzyjemniają i ułatwiają każdą przejażdżkę. Ich szkła mogą posiadać niewielkie otworki, które będą przepuszczać powietrze i dzięki temu zapobiegną parowaniu szybek, co skończyłoby się utratą dobrej widoczności. Najlepsze okulary na rower wyposażane są natomiast w nowoczesne soczewki fotochromatyczne. Jest to rodzaj inteligentnych soczewek, dostosowujących się do poziomu nasłonecznienia otoczenia. Ulegają one zaciemnieniu w momencie, gdy dochodzące do oczu światło jest zbyt silne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here