Ogrodzenie ze sztachet

Ogrodzenie ze sztachet bardzo dobrze komponuje się z prawie każdym otoczeniem jak również elewacją domu i ogrodem. Zazwyczaj wykonuje się je z desek (surowych), sztachet, bali lub możemy zakupić je gotowe drewniane panele. Panele to nic innego jak  ramy z wypełnieniem pełnym lub ażurowym. W sprzedaży dostępny jest ich bardzo duży wybór w różnej kolorystyce. Musimy  również pamiętać, że to właśnie drewno jest bardzo uniwersalne i estetyczne.  Wszystkie drewniane projekty ogrodzenia ciągle cieszą się powodzeniem oraz sa bardzo solidne i estetyczne. Nadal wiele osób się na nie decyduję również ze względu na niska cenę. W ogrodzeniach drewnianych najczęściej wykorzystuje się takie drewno jak: świerkowe, sosnowe oraz olchę. Dodatkową zaletą tych ogrodzeń są różne formy i kształty.

Gdzie najlepiej kupować sztachety?

Jeśli decydujemy się na ogrodzenie ze sztachet to zakup odpowiednich sztachet to najważniejsza rzecz. Możemy je za kupić nie drogo w marketach budowlanych. Kupimy w nim  również  niezbędne elementy do jego montażu. Warto jednak wiedzieć, że niska cena wiąże się również z nie najlepszą jakością. Dlatego dobrze byłoby jeśli sztachety na ogrodzenie kupione byłyby u producenta takich sztachet. Bardzo dobrym miejscem do zakupu sztachet jest też tartak. Tam również możemy dostać sztachety dopasowane do naszych potrzeb. Dokładnie takie deski jakich potrzebujemy bez względu na grubość, odpowiednio przygotowane, surowe, nie zaimpregnowane. Do naszego obowiązku będzie należało odpowiednie zabezpieczenie drewna. Najlepiej jeśli zrobimy to za sprawą wysokiej jakości impregnatu stosowanego na zewnątrz. Będzie on chronił zarówno przed działaniem promieni UV oraz przed atakami owadów czy grzybów. Ochroni on sztachety przed wyblaknięciem oraz sprawi, że drewno nie będzie chłonęło wody. Jeśli natomiast chcielibyśmy nasze drewniane sztachety połączyć z dodatkowym rodzajem ogrodzenia to koniecznie musimy pomyśleć o zakupie słupków. Dlatego, że każdy rodzaj ogrodzenia będzie potrzebował innych elementów do montażu. Da nam to gwarancję stabilności.

Ogrodzenie sztachetowe to ciekawe rozwiązanie

Wykonanie fundamentów

Jeśli wybraliśmy ogrodzenie ze sztachet a grunt wymaga tego, to musimy koniecznie zdecydować się na wykonanie podmurówki. Najlepsze w takim wypadku będzie wylanie betonu.  Jeśli posiadamy piaszczysty grunt skłonny do obsuwania to koniecznie musimy wykonać je za pomocą drewnianych koryt. Możemy zrobić je sami. Umieszczone w ziemi nadadzą naszej podmurówce właściwy kształt oraz zapobiegną rozsuwaniu się betonu. Jeśli chodzi o inne elementy montażowe to na przykład słupki powinny być rozkładane od naroży, tak aby jak najlepiej wyeksponowana została frontowa część ogrodzenia. Powinniśmy jednak pamiętać, że jeśli postawimy już słupki nie będziemy mogli drugi raz zmienić jego położenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here