Ochrona antykradzieżowe systemu keyless

0
955

Dzięki rozwojowi nowych technologii pojawiają się coraz bardziej innowacyjne rozwiązania. Jedno z nich to system bezkluczykowy keyless oraz jego zabezpieczenie. Jest to system elektronicznego, bezdotykowego dostępu do samochodu i jego uruchamiania, który powstał w celu zwiększenia komfortu użytkowania samochodu. Zabezpieczenie kluczyka keyless to etui blokujące sygnał elektromagnetyczny, minimalizujące ryzyko kradzieży samochodu na tzw.walizkę. 

Czy system keyless jest bezpieczny?

W systemie keyless miejsce tradycyjnego kluczyka zajęło urządzenie elektroniczne, podobne do pilota, które emituje sygnały radiowe i w ten sposób komunikuje się z systemem w samochodzie. Właściciel samochodu ma pilota cały czas przy sobie i nie musi go dotykać, aby system zadziałał. Kluczyk zostaje rozpoznany, gdy jest w zasięgu pojazdu i następuje odblokowanie drzwi, a uruchomienie zapłonu następuje, gdy kluczyk zostanie wykryty w kabinie pojazdu.

System bezkluczykowy keyless nie jest jednak w pełni bezpieczny. Znalazły się osoby, które skonstruowały urządzenie przechwytujące i wzmacniające sygnał. Urządzenie to ułatwiło życie złodziejom samochodów. W odpowiedzi powstało zabezpieczenie kluczyka keyless, czyli etui antykradzieżowe. System keyless składa się z pilota emitującego fale radiowe RF, a zadaniem etui jest zatrzymanie sygnału, gdy pilot się w nim znajduje. Etui antykradzieżowe zostało zaprojektowane z takiego właśnie materiału.

Etui dla systemu keyless

Przykra niespodzianka, jaką jest kradzież auta, może spotkać każdego. Przechwycenie i wzmocnienie sygnału z systemu keyless nie jest dla złodzieja trudne. Posiadając odpowiednie urządzenie złodziej może wejść w reakcję z autem i wygenerować kod z pilota. Nie dojdzie do tego, jeżeli pilot jest połączony z zabezpieczeniem kluczyka keyless. Gdyby złodziejowi udało się uzyskać kod z pilota, to kradzież auta byłaby bardzo prosta. Skradziony samochód jest dostarczany do dziupli, gdzie złodzieje przestawiają w nim parametry elektroniczne.

Dzięki zabezpieczeniu kluczyka keyless złodzieje nie są w stanie wygenerować sygnału z pilota. Właściciel samochodu może spokojnie spędzić czas na kawie lub zakupach. Etui antykradzieżowe skutecznie zabezpiecza pilota i dzięki niemu uniknie się przykrej niespodzianki. Materiał, z którego jest ono zbudowane zatrzymuje sygnał i uniemożliwia komunikację kluczyka keyless z urządzeniem złodziei. Zabezpieczenie kluczyka keyless jest dostępne w wielu wariantach posiadających ciekawą stylistykę. Są to eleganckie akcesoria, oryginalne i różniące się wykończeniem. Zakup etui antykradzieżowego jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich kierowców korzystających z systemu kluczyka keyless.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here