Kuchnia to bez wątpienie serce każdego domu. Wbrew pozorom nie musi być ona nudna czy monotonna. Na rynku dostępnych jest mnóstwo gadżetów, które ułatwiają, jak i przyspieszają gotowanie a jednocześnie przywołują uśmiech na twarzy samym tylko wyglądem. Na co zatem warto zwrócić uwagę podczas ozdabiania kuchni?

Stemple do ciastek

Każda pani domu, która uwielbia przygotowywać słodkie wypieki z pewnością będzie zachwycona uroczymi stempelkami do kruchych ciasteczek, które są wyjątkowo banalnie w użyciu. Uzyskany dzięki nim efekt sprawia, ze słodycze są nie tylko smaczne, ale również bardzo ładne.

Temperówka do warzyw

Urządzenie to wygląda mniej więcej jak odpowiednik przyboru biurowego występującego pod tą samą nazwą. Idealnie nadaje się do tworzenia długich i zachwycających wstążek z marchewek, a także ogórków, cz też makaronów z cukinii. To również bardzo efektowny, ale i niezwykle prosty sposób na dekoracje zdrowych dań.

Składany lejek

Składany lejek to świetny przykład akcesorium nie tylko praktycznego, ale również niebywale funkcjonalnego. Wykonany jest on najczęściej z silikonu, który przeznaczony jest do kontaktu z żywnością, a do tego łatwego w utrzymaniu w czystości. Po użyciu wystarczy jedynie złożyć go w cieniutki krążek i schować do szafki.

Magnetyczne pojemniki na przyprawy

Kolejnym gadżetem, który znacznie usprawnia wszelkie prace w kuchni, są bez wątpienia magnetyczne pojemniki na przyprawy. Dzięki zastosowaniu metalowego stojaka i specjalnej konstrukcji „”trzymają się”” razem. Można je zatem umieścić również w pionie lub do góry nogami.

Separator do jajek

Dzięki niezwykle wygodnemu separatorowi codzienna obróbka jajek będzie zdecydowanie łatwiejsza. Wystarczy w tym przypadku wbić zawartość całej skorupki do naczynia, a następnie „odessać” niepotrzebną część.

Foremki do jajek

Jajka cieszą się ogromną popularnością wśród wszelkiej maści pomysłodawców akcesoriów kuchennych. Dają tak wiele możliwości uatrakcyjnienia posiłków, że ich wybór przyprawia wręcz o zawrót głowy.

Trzeba pamiętać, że kuchnia to nie tylko zdrowe i przepyszne posiłki, ale również wielka frajda z samego ich przygotowywania. Warto się zatem zaopatrzyć w najciekawsze gadżety i zacząć własne „”eksperymenty””.

http://www.home-bazaar.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here