Na wakacje samochodem?

Badania pokazują, że nadal większość z nas, także w okresie wakacyjnym, jako główny środek transportu wybiera właśnie samochód osobowy. Oczywiście w przypadku wyjazdów zagranicznych królują samoloty (na drugim planie pociągi lub autokary). Na wycieczki po Polsce jednak nadal wolimy jeździć samochodem. Dlaczego?

Wakacje po polsku

Coraz częściej Polacy zaczynają doceniać piękno własnego kraju. Oczywiście wycieczki zagraniczne nadal cieszą się popularnością, natomiast coraz więcej i częściej jeździmy po Polsce. Nawet jeśli główny urlop spędzamy w Grecji, Hiszpanii czy na którejś z wysp, to weekendowe wyjazdy poświęcamy na zwiedzanie naszych rodzinnych stron. Okazuje się bowiem, że naprawdę jest co zwiedzać: od wartościowych zabytków kultury i historii średniowiecza, renesansu czy baroku, przez piękne miejsca ochrony krajobrazu, w których obserwować można nie skalaną prawie niczym naturę, po nowoczesne ośrodki wypoczynku, ciekawe architektoniczne konstrukcje itp.

Jak dojechać?

W przypadku wielu z bardzo ciekawych, ale mało znanych miejscowości pojawia się jednak problem komunikacyjny. Trudno do takich miejsc dotrzeć komunikacją publiczną. A z kolei nie każdy z nas, na drugi koniec Polski ma ochotę podróżować samochodem, skoro może to zrobić pociągiem w jakieś 3 godziny (niestety nasze drogi nadal pozostawiają wiele do życzenia). Jest i na to sposób. Do głównych miast Polski można oczywiście dotrzeć samolotem, pociągiem, autokarem, a na wycieczkę po bliższych lub dalszych im miejscowościach wystarczy wypożyczyć samochód. Wypożyczalnia samochodów Warszawa albo wypożyczalnia samochodów Gdańsk, to doskonale bazy wypadowe na nieco odleglejsze wędrówki po mniej znanych miejscach Mazowsza lub Pomorza. Bez większych problemów nawet dłuższy wypad możemy zaplanować tak, że nocujemy w Warszawie lub Gdańsku, do których docieramy korzystając z komunikacji publicznej, a kolejne dni spędzamy na wycieczkach po okolicznych miejscowościach.

W środku głuszy

Coraz popularniejsze wśród naszych wyborów stają się także wszelkiego rodzaju ośrodki agroturystyczne. Szczególną zaś uwagę przyciągają te, które wyróżniają się ciekawą architekturą, położeniem. Całkiem spora część z nas od ekskluzywnego hotelu w centrum miasta woli ekologiczny apartament w głuszy. Do niego także trzeba jakoś dojechać i tutaj po raz kolejny w pomocą mogą przyjść nam wypożyczalnie samochodów. Dzięki nim możemy w inny sposób przemieścić się szybko między jednym a drugim krańcem Polski, do samego celu dotrzeć już autem osobowym. Taki wypożyczony samochód otwiera także nowe możliwości szerszej penetracji bliższych i dalszych terenów naszej głuszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here