Moda ślubna w odważnym wydaniu – kombinezon ślubny

Moda ślubna, tak samo jak każda inna nieustannie się zmienia. Niezwykle fascynujące jest, jak ogromną rolę od samego początku powstania wszelkie stroje odgrywały w życiu ludzi. To właśnie poprzez ubiór ludzie manifestowali swój status majątkowy, poglądy i przynależność do danej klasy społecznej. Każda wyjątkowa okazja wymaga również stosownego stroju, a ślub zdecydowanie należy do kategorii najbardziej niezwykłych uroczystości. Dzień zawarcia związku małżeńskiego kojarzy się z Panną Młodą ubraną w klasyczną (białą) suknię ślubną. Ten strój to najbardziej oczywisty wybór dla wielu kobiet, a co powiecie na zupełnie inną propozycję?

Moda ślubna ewoluuje, czyli jak powstał kombinezon ślubny

Historia spodni jest chyba jedną z największych batalii i rewolucji w kwestii damskiego ubioru. Uznawane za typowo męski strój stały się przedmiotem wielu kłótni i kontrowersji. W dawnych czasach za noszenie tego elementu stroju groziły nawet surowe kary! Gdy zaczęły działać ruchy feministyczne, to m.in. spodnie, na których noszenie społeczne przyzwolenie mieli wyłącznie mężczyźni, zostały jednym z istotnych elementów ubioru pań walczących o równouprawnienie. Kiedy kobiety nosiły już dumnie wywalczony fragment garderoby, w 1964 roku francuski projektant André Courrèges na jednym z pokazów zaprezentował spodnium składające się z kamizeli i spodni jako strój oficjalny, czym wywołał niemało kontrowersji. Moda ślubna z czasem przejęła to oryginalne rozwiązanie, aby zaadaptować je na potrzeby tego wyjątkowego wydarzenia w życiu dwojga ludzi. Tak oto kombinezon ślubny został jej stałym elementem, a od kilku sezonów zaczyna się cieszyć coraz większą popularnością wśród pań poszukujących idealnej kreacji.

Zamiast sukni ślubnej – Kombinezon ślubny –  kiedy warto się na niego zdecydować?

Spodnium to połączenie topu oraz spodni. Oba elementy mogą być zarówno dopasowane jak i luźne, zależnie od potrzeb i oczekiwań Panny Młodej. Jakim kobietom spodoba się ten trend? To  propozycja dla odważnych Panien Młodych, dla których moda ślubna oznacza nieszablonowe rozwiązania. Kombinezon na pewno będzie się doskonale nadawał na ceremonię cywilną. Sukienka na ślub cywilny nie musi być przecież sukienką w pełnym tego słowa znaczeniu. Jeśli jednak planujesz ślub konkordatowy wcale nie oznacza to, że musisz rezygnować ze spodnium! Niezależnie od tego czy wybierzesz swobodny czy raczej dopasowany i elegancki model, jest to rozwiązanie, obok którego trudno przejść obojętnie. Zakładając taki strój na ślub zyskujesz gwarancję, że zwrócisz uwagę wszystkich gości, a Twoja kreacja zostanie zapamiętana na długo.  Moda nie zna granic, a ta propozycja będzie idealna dla kobiet w każdym wieku. Jeśli chcesz, aby stylizacja zyskała bardziej klasyczny wymiar dodaj do niej elegancką marynarkę

Pomimo zmieniających się nieustannie trendów moda ślubna nadal pozostaje elegancka
i stosowna, a kombinezon to doskonała alternatywna dla klasycznej sukni. Zwłaszcza dla kobiet ceniących oryginalne rozwiązania w ubiorze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here