Mały biznes w Toruniu

Coraz więcej ludzi, nie tylko młodych chce w całości decydować o swoim życiu zawodowym. Rozwiązanie, które wybierają to założenie własnej działalności gospodarczej. Mały biznes to szansa dla osób, które wiedzą czego chcą w życiu i nie boją się zaryzykować.

Aby firma przetrwała na rynku należy odnaleźć tą niszę, dzięki której będzie można odnieść sukces. To bardzo ważny, o ile nie najważniejszy etap rozkręcania biznesu. Prawidłowo skonstruowany biznes plan i konsekwencja w działaniu to klucze do zysku. Jak znaleźć tą lukę w rynku, która pozwoli zarabiać? Pomysły mogą być wszędzie – w domu, w okolicy lub w biurze. Jeśli nic nie przychodzi do głowy, warto spytać przyjaciół, rodziny, znajomych z czym mają problem, a później go rozwiązać.

Z pomocą bardzo często przychodzą miasta i przygotowywany przez nie program wspierania przedsiębiorczości, tak jak w Toruniu. Określenie jasnych celów, a później wdrożenie działań skierowanych do przedsiębiorców działających lub zamierzających rozpocząć działalność na terenie miasta, a przede wszystkim do osób chcących założyć działalność gospodarczą sprawia, że w Toruniu przedsiębiorcy wiedzą czy i jakie ryzyko ponoszą.

Toruń to miasto dużych możliwości ze względu na swoje usytuowanie i plany stworzenia dwurdzeniowej metropolii z Bydgoszczą. Lokalizacja w pobliżu autostrady A1, przy szlaku kolejowym i dobre skomunikowanie z lotniskami, to szansa na handel nie tylko krajowy. Zakładanie działalności gospodarczej to dla Torunia szansa na alternatywne zatrudnienie ludzi w różnym wieku. Jak każde miasto, Toruń mierzy się z rosnącą konkurencją ze strony dużych firm, jednak przewagą małych przedsiębiorstw jest celowanie w inny, mniejszy rynek, a przez to nie są one bezpośrednim przeciwnikiem wielkich korporacji.

Dobry produkt to taki, który sam szef chciałby mieć w domu. Tak z pewnością zrobili właściciele toruńskiej firmy Ewox. Wymyślając swoje życie na nowo postawili na słuchanie swoich klientów – dzieci. Szycie bielizny pościelowej, która jest piękna, funkcjonalna i unikatowa na rynku to pomysł, który okazał się wart realizacji. Wszystkie zagrożenia jakie niesie ze sobą mały biznes nie są przeszkodą do realizacji nowych projektów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here