Magazyny do wynajęcia w Toruniu

Toruń to jedno z miast, które zyskuje na znaczeniu. Do niedawna nie budziło dużego zainteresowania wśród inwestorów ani najemców. Dzisiaj liczba obiektów rośnie z powodu rosnącego popytu na magazyny w Toruniu. Zobaczmy przykładowe realizacje w tym regionie.

Magazyny w Toruniu – zalety

Magazyny do wynajęcia w okolicach Torunia to jedne z najmłodszych obiektów na rynku magazynowym. Z roku na rok rośnie liczba inwestycji w województwie kujawsko-pomorskim. Tradycje przemysłowe, bogate zaplecze naukowo-techniczne oraz zachęty inwestycyjne zachęciły wielu przedsiębiorców do magazynów do wynajęcia w Torunia. Są to m.in. firmy z branży elektronicznej i elektromaszynowej – jak m.in. Sharp Corporation, Tenscho Electric Industries, Sumitomo Chemical, a także operatorzy logistyczni – jak m.in. Yusen Logistics.

Powierzchnie magazynowe w Toruniu czy na przykład w Bydgoszczy mają wiele zalet – jak m.in. niższe stawki najmu, dobre połączenia komunikacyjne z innymi miastami czy dostęp do kadry i siły roboczej. Poniżej wyróżniliśmy kilka magazynów w Toruniu i okolicy.

Magazyny – Toruń – Yusen Logistics Polska w Łysomicach

Polski oddział przedsiębiorstwa logistycznego Yusen Logistics dodatkowo wynajął 8700 m kw. powierzchni magazynowej w kompleksie Toruń Logistics Centre należącym do firmy Goodman. Yusen Logistics to firma logistyczna z główną siedzibą w Tokio.

Firma oferuje usługi spedycji morskiej, lotniczej i drogowej oraz logistyki kontraktowej, dystrybucji i usług celnych. W Polsce posiada już osiem lokalizacji, m.in. trzy magazyny o powierzchni większej niż 50 tys. m kw. W transakcji Yusen Logistics Polska było reprezentowane przez Cushman & Wakefield.

Diamond Business Park Toruń

To park magazynowy w miejscowości Lubicz Dolny. Oddalony jest od centrum Torunia o 7 km. W jego sąsiedztwie znajduje się autostrada A1 oraz droga krajowa 10. Oferuje niemal 50 000 mkw. powierzchni magazynowej.

Magazyny w Toruniu wybudowano na działce o powierzchni ok. 14 hektarów. Łączna powierzchnia całkowita parku to prawie 50 000 mkw. Inwestycja jest realizowana wieloetapowo. Dodatkowo obejmuje też pomieszczenia biurowe oraz socjalne.

GLP Toruń Logistics Centre

GLP Toruń Logistics Centre znajduje się na terenie Crystal Parku, na terenach Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Magazyny do wynajęcia w Toruniu są świetnie skomunikowane z zachodnimi i wschodnimi rynkami. Skrzyżowanie dróg A1/S10 znajduje się 12 km od inwestycji, lotnisko w Bydgoszczy oddalone jest o 50 km, a port w Gdyni o 195 km.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here