Lustra ze złotą ramą – jak zagrać nimi we wnętrzach o różnych stylistykach?

0
2275

Lustra mają tę wspaniałą zaletę, że wszędzie, gdziekolwiek się pojawią, nadają pomieszczeniom ekskluzywnego stylu. Są na tyle uniwersalne, że pasują do wielu stylistyk wnętrzarskich. Poniżej kilka propozycji i wskazówek, w jaki sposób można je zastosować.

Styl glamour

W przypadku stylu glamour obecność luster jest czymś tak oczywistym jak słońce na Sycylii. Blask, blichtr, przepych i wrażenie ekskluzywności nie opuszcza nikogo, kto przekroczy próg wnętrza urządzonego zgodnie z tą tendencją stylistyczną. Poszukując dekoracji pasującej do stylu glamour, warto wybierać duże lustra w bardzo ozdobnych ramach, grające na ścianie pierwsze skrzypce i przyciągające uwagę każdego, kto wejdzie do pomieszczenia. Lustra w stylu glamour wspaniale odbijają światło, zarówno dzienne, jak i to pochodzące z bogato zdobionych, kryształowych żyrandoli oraz okazałych lamp i kinkietów.

Styl nowoczesny

W stylu nowoczesnym dekoracje w dużej mierze wpisują się w – modny ostatnio – minimalizm. Duże jasne płaszczyzny, nierzadko wykonane na wysoki połysk, są urozmaicane przez występujące gdzieniegdzie plamy koloru, czy to w postaci dekoracyjnych poduszek, dywanów, wazonów czy zasłon. Generalnie jednak w nowocześnie urządzonych wnętrzach panuje prostota i podporządkowanie jasnej gamie kolorystycznej. Świetną dekoracją w tego typu wnętrzu może być duże lustro o fazowanych krawędziach, umieszczone w designerskich, niebanalnych ramach.

Styl klasyczny

Elegancki i dystyngowany styl klasyczny ma to do siebie, że jest dość formalny i powściągliwy. Chętnie wykorzystuje motywy historyczne, batalistyczne oraz roślinne. Dość ciemne, przestronne wnętrza świetnie prezentują się, przyozdobione lustrami w złotych ramach. Pasują do licznie wiszących na ścianie obrazów i karniszy, z których każdy jest podkreślony złotym lub miedzianym detalem. Poszukując lustra do wnętrza w klasycznym stylu, dobrze postawić na prostokątne egzemplarze o dość prostej formie, która zawsze świetnie się sprawdza i pasuje do pozostałych elementów wystroju. Miłośnicy bardziej zdobnych detali mogą zdecydować się na skomplikowane w formie lustro w złotej ramie z motywem roślinnym – będzie świetnie pasować do wzorzystych zasłon wykonanych z lnu, bawełny czy aksamitu, dekoracyjnych baldachimów i kotar typowych dla tego stylu.

Styl retro lat 50. i 60.

Stylistyka retro coraz częściej jest przemycana do współczesnych wnętrz – jeśli nie w całości, to przynajmniej w efektownych dodatkach. Ci, którzy chcą urozmaicić domową przestrzeń o stylistykę rodem z lat 50. i 60., powinni zaopatrzyć się w lustro okrągłe lub z ramą typu słoneczko. Będzie prezentować się pięknie do wzorzystych tkanin w stylu pop-art lub op-art.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here