Nieskazitelny uśmiech jest niewątpliwym atutem dodającym urody każdemu, kto o niego dba. Proste, śnieżnobiałe zęby bez ubytków są powodem do dumy, jednak nie wszyscy mogą to osiągnąć – nawyki takie jak palenie papierosów czy picie wina mogą spowodować zażółcenie szkliwa, a zgrzytanie zębami np. podczas snu wpływa na ich wygląd. Rozwiązaniem na takie problemy może być założenie licówek.

Licówki są to pewnego rodzaju nakładki, które nakładane są na zęby pacjenta w celu polepszenia efektu estetycznego. Są wykonywane z różnych materiałów m.in.: z akrylu, mieszanki różnych materiałów (kompozytu), ceramiki oraz porcelany. Najtańsze są akrylowe, jednak ich trwałość i wygląd pozostawia wiele do życzenia. Najpopularniejszym rozwiązaniem są licówki porcelanowe – wyglądają naturalnie i można łatwo dostosować je do kształtu naszej szczęki. Jeszcze lepszy efekt są w stanie dać licówki pełnoceramiczne, które jednak są dużo droższą opcją.

Jeśli chodzi o licówki porcelanowe cena waha się w przedziale od około 600 do nawet 2500 zł. Jest to niemały wydatek, jednak jeśli usługa zostanie wykonana fachowo, na pewno będziemy zadowoleni z efektu. Pamiętajmy jednak, że istnieją przeciwwskazania do zakładania licówek – wszystkie zęby oraz ich szkliwo powinny być zdrowe, a i na dziąsłach nie może istnieć żaden stan zapalny. Jeśli nie mamy tego typu problemów, śmiało możemy poszukać odpowiedniego gabinetu.

Szukając stomatologa, który założy nam licówki, warto poszukać ofert w internecie. Możemy trafić np. na stronę primadent.pl, gdzie oferowane są różnego rodzaju zabiegi stomatologiczne, w tym także oferta skierowana do osób chcących poprawić estetykę swojego uśmiechu. Warto wcześniej dowiedzieć się ile czasu w danym miejscu będzie trwało przygotowanie licówek i czy jest udzielana na nie jakaś gwarancja. Nie jest to bowiem rozwiązanie do końca życia – klej może ulec wypłukaniu, a przy paleniu papierosów zmienić barwę na żółty. Nie zmienia to jednak faktu, że porcelanowe licówki bezspornie są doskonałym rozwiązaniem, aby poprawić swój wygląd i zadbać o swoje samopoczucie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here