kwiaty ogrodowe wieloletnie wysokie

Dzisiejszym tematem artykułu będą kwiaty ogrodowe wieloletnie wysokie.​ Są to jedne z​ najczęściej wybieranych rodzajów kwiatów przez ogrodników. Kwiaty ogrodowe wieloletnie wysokie cieszą się popularnością ze względu na ich dobrą prezencję wizualną,​ ale także wytrzymują silne mrozy i relatywnie niską temperaturę, a odpowiednio pielęgnowane są w stanie wytrzymać wiele lat, są zatem bardzo wytrwałe.

Kwiaty ogrodowe wieloletnie wysokie – czym one tak właściwie są?​

Do kwiatów ogrodowych wieloletnich zalicza się powszechnie wieloletnie rośliny zielne. Nazwę byliny ogrodowe należy traktować jako skrócony termin umowny. Pełna nazwa powinna brzmieć: byliny ozdobne, zimujące w gruncie, ponieważ w użyciu jest wiele popularnych bylin nie znoszących mrozów jak begonie, dalie, kanny. Dlatego też istnieje powszechne przekonanie, że takie rośliny są w stanie wytrzymać w gruncie podczas zimy. Niestety tak nie jest. Wiele z nich nie radzi sobie z surowymi warunkami, przez co zwyczajnie obumierają w niższych temperaturach. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że kwiaty ogrodowe wieloletnie wysokie, cechują się ogromnym zróżnicowaniem pod​    względem gatunków i odmian, a co za tym idzie – także pod względem barw i kształtów. Dodatkowo kwiaty ogrodowe wieloletnie wysokie ​posiadają wyższy wzrost niż​   standardowe kwiaty wieloletnie, co dodaje im uroku i zróżnicowania pod względem innych roślin występujących w ogrodzie.

Dlaczego warto zdecydować się na kwiaty ogrodowe wieloletnie wysokie?​

Kwiaty ogrodowe wieloletnie wysokie eliminują problem dodatkowych nasadzeń, które​     zazwyczaj należy praktykować w lecie lub wczesną wiosną. Dzięki nim ogród jest dekoracyjny niemal przez cały sezon. W wielu przypadkach są to jednocześnie rośliny łatwe w uprawie. Nie wymagają specjalnego rodzaju gleby ani odpowiedniego miejsca do wzrostu – takiego jak bardziej nasłonecznione czy zacienione.

ogrodowe kwiaty wieloletnie wysokie niezwkle urodziwe

Podpowiemy teraz jakie, według nas, rodzaje kwiatów ogrodowych wieloletnich wysokich​   będą najlepszym wyborem a aranżacjach naszego ogrodu.

Oto kilka z naszych propozycji:

Astry Nowoangielskie to rodzaj bylin wieloletnich wysokich, które świetnie nadają się na rabaty kwiatowe, które można wykorzystać do aranżacji w ogrodach i parkach, a także do zorganizowania specyficznych rodzajów ogrodów, jak na przykład ogrody naturalistyczny. Jest to roślina miododajna. Z racji tych właściwości przyciąga też motyle, których obecność w ogrodzie nadaje mu bajkowej atmosfery. Do zastosowania na rabaty kwiatowe nie nadają się astry nowoangielskie. Są to kwiat cięty, ponieważ zamykają się podczas deszczu, a także niestety wieczorem pościęciu.

Jukka Ogrodowa to potężne i egzotycznie wyglądające kwiatostany w kształcie wiechy. Kwiaty należą do rodzaju dzwonkowatych o długości około 7 centymetrów. Ich kształt jest zwisły, a kolor bladoseledynowy lub kremowobiały. Charakteryzują się wydzielaniem bardzo przyjemnego zapachu.

Liście zebrane w dużą rozetę, zimozielone, są sztywne i ostro zakończone w kolorze ciemnozielonym z lekkim błękitnym nalotem. Są bardzo ciekawym połączeniem kwiatu i liści, należą do roślin ozdobnych. Ich wygląd jest bardzo oryginalny i niezwykle interesujący.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here