kurs

Przebranżowienie po 30., 40, 50. roku życia jest możliwe. Badanie przeprowadzone przez Randstad pod koniec pierwszego kwartału 2021 roku pokazuje, że Polacy wcale nie obawiają się zmian w życiu zawodowym. 70% badanych, od 25. do 64. roku życia, pomimo pandemii dba o rozwój zawodowy przez kursy i szkolenia.

Obecnie najchętniej wybierane są kursy, po których istnieją realne szanse na lepszą pracę. Przebranżowienie nie musi być trudne, wszystko zależy od podejścia człowieka do swojego życia i przyszłości. Jedną z branż, w której brakuje pracowników jest chłodnictwo i klimatyzacja. Kurs, który przygotowuje do pracy, trwa trzy semestry.

Czym zajmuje się technik chłodnictwa i klimatyzacji?

Wszechobecna regulacja temperatury wpływa na zapotrzebowanie na pracowników w niemal każdej branży. Fachowcy, technicy od chłodnictwa i klimatyzacji znajdują zatrudnienie w wielu miejscach.  Zajmują się montażem, konserwacją, naprawą urządzeń chłodniczych i klimatyzacji. Pracują na samodzielnych stanowiskach bądź są częścią zespołu. Mogą wykonywać pracę fizyczną, wyjazdową, związaną z montażem klimatyzacji bądź też w charakterze doradcy klienta w hurtowniach. Technik chłodnictwa i klimatyzacji może pracować jako przedstawiciel firmy produkującej urządzenia tego typu bądź też w serwisie, gdzie są naprawiane.

Jeśli wybrany zostanie kurs, który oferuje Szkoła Partnerska Viessmann, absolwent zdobędzie dodatkowe umiejętności w zakresie montażu urządzeń firmy Viessmann. Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku urządzeń grzewczych i jedna z największych na świecie. Szkoła Partnerska Viessmann współpracuje z tą firmą, a słuchacze praktykują teorię na najnowszych urządzeniach na rynku. Więcej o kursie przeczytasz na stronie: https://www.viessmann.ovh/dla-kandydatow/informacje/.

Jakie są zarobki w branży?

Zarobki wśród pracowników branży chłodniczej i klimatyzacji należą do atrakcyjnych. Ze względu na brak specjalistów, pracodawcy oferują już na początku dobre wynagrodzenie, by przyciągnąć pracowników. Pensja rośnie z każdym rokiem doświadczenia i zależy również od stanowiska. Im większa odpowiedzialność, tym większe zarobki.

Zawód specjalisty od chłodnictwa i klimatyzacji może wiązać się z pracą wyjazdową. Ona jest również dobrze wynagradzana. Co ciekawe w ostatnich latach popularnością cieszą się też małe działalności gospodarcze związane z montażem, konserwacją i naprawą klimatyzacji. Coraz więcej Polaków decyduje się na klimatyzatory w domach. W firmach i tych małych, i tych dużych są już standardem. Ktoś musi o nie dbać, podobnie jak o urządzenia chłodnicze. I tą lukę na rynku uzupełniają małe i średnie firmy świadczące usługi w obszarze chłodnictwa i klimatyzacji.

Kurs w Szkole Partnerskiej Viessmann organizowany jest przez internet. W takiej formie prowadzone są wykłady. Natomiast zajęcia praktyczne odbywają się raz w miesiącu, podczas zjazdów w wyznaczonych placówkach szkoły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here