Kubki jednorazowe z papieru - dlaczego warto je wybierać

Kupując kawę na wynos, otrzymuje się ją w jednorazowym kubku. Dla każdego kupującego jest to zupełnie normalna praktyka, dzięki której można wyjść z kawiarni bez konieczności wracania, by zwrócić naczynie. Dzięki temu kubki jednorazowe są powszechnie zamawiane zarówno przez małe kawiarenki, jak i duże sieci. Z czego wykonuje się kubki do kawy? Które z nic wybrać?

  1. Kubki jednorazowe z papieru – zalety
  2. Kubki papierowe do kawy – bądź eko!

Kubki do kawy na wynos przez lata były wykonywane głównie z plastiku. Jest to materiał tani, łatwo dostępny i dający wiele możliwości wykorzystania. Obecnie plastik traci na popularności ze względu na promowanie ekologii, a jego miejsce zajmuje papier. Sprawdź, dlaczego warto wybierać papierowe kubki jednorazowe do kawy.

Kubki jednorazowe z papieru – zalety

Główną zaletą kubków jednorazowych z papieru jest długie utrzymywanie odpowiedniej temperatury napoju. Kawa pozostaje gorąca znacznie dłużej niż w kubku plastikowym. Dodatkowo papier jest chłodniejszy, dzięki czemu naczynie łatwiej jest utrzymać go w dłoni bez ryzyka poparzenia. Kolejnym atutem jest możliwość naniesienia na kubki jednorazowe nadruków z nazwą kawiarni, jej logo lub zabawnymi hasłami, które wprowadzają klientów w dobry nastrój. Nadruki można wykonać w dowolnym kolorze, co umożliwia wpisanie się w identyfikację wizualną lokalu i zwiększenie jego rozpoznawalności. Ponadto kubki jednorazowe papierowe są wytrzymałe, odporne na przemakanie i lekkie, co sprawia, że są lubiane przez osoby zamawiające kawę na wynos. Można poruszać się z nimi swobodnie po mieście, zwłaszcza gdy dołączone są do nich specjalne wieczka, zabezpieczające przed rozlaniem się napoju.

Kubki papierowe do kawy – bądź eko!

Kubki papierowe do kawy zastępują jednorazowe naczynia plastikowe nie tylko z powodu większej użyteczności. Równie ważne są trendy ekologiczne i dbałość o środowisko, z którą chcą być kojarzone zarówno duże sieci kawiarni, jak i niewielkie lokale. Plastik jest obecnie jednym z głównych powodów zanieczyszczenia mórz i oceanów, a jednorazowe naczynia z niego wykonane zalegają w lasach, na łąkach i plażach. Obniżenie zużycia plastiku i zwiększenie poziomu recyclingu wytworzonego już surowca jest głównym wyzwaniem, przed którym stanął świat. Kawiarnie starają się dołączyć do bojkotu plastiku i stawiają na jednorazowe naczynia wykonane z surowców przyjaźniejszych dla środowiska. Papier jest jednym z nich, dlatego jego znaczenie w produkcji kubków jednorazowych do kawy stale rośnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here