Każdy, kto choć raz pracował w firmie produkcyjnej wie, że aby uniknąć bałaganu i usprawnić pracę pracownikom, należy stosować pojemniki i kontenery plastikowe. Dzięki nim, na magazynie zapanuje porządek a praca będzie szła zdecydowanie lepiej.

Kontenery do magazynów

Tworzywo sztuczne, które potocznie nazywane jest plastikiem, to nic innego jak polipropylen. Tworzywo to powstaje w skutek niskociśnieniowej polimeryzacji propenu. Dzięki temu, materiał jest termoplastyczny a to oznacza, że pod wpływem bardzo wysokiej temperatury, polipropylen staje się elastyczny, plastyczny. Sytuacja ta sprawia, że można z tego tworzywa formować przeróżne kształty (po wystudzeniu, plastik ponownie staje się bardzo twardy). Dlatego też, plastik zawładną niemal cały rynek. Tworzywo PP wykorzystuje się w branży przemysłowej, motoryzacyjnej, meblowej a nawet spożywczej. Jakie są zatem zalety produktów z tworzywa sztucznego na przykładzie kontenerów do magazynowania?

Kontenery do magazynów – zalety

Zwykle przedsiębiorcy sceptycznie podchodzą do zakupu kontenerów. Uważają, że jest to zbędny wydatek. Niestety, takie myślenie jest błędne! Dlaczego? Dlatego, że kontenery w magazynie pełnią ważną funkcję i warto zainwestować w takie, które będą wysokiej jakości.

Niewątpliwie do zalet takich kontenerów można zaliczyć to, że są trwałe i lekkie. Nie zniszczą się po kilku użyciach, nie zniekształcą pod naciskiem przechowywanego ładunku. Ich niewielka waga pozwoli natomiast na prawidłowe rozmieszczenie na hali, bez zbędnego zagracania miejsca (zwłaszcza, jeżeli zakupi się kontenery plastikowe na kółkach, które można dostać u producenta Schoeller Allibert ).

Kontenery z plastiku są również ekologiczne, co również przemawia na ich korzyść. Ekologiczność objawia się tutaj tym, że do ich produkcji nie trzeba wycinać drzew czy niszczyć środowiska. Dodatkowo, zużyty kontener można przetopić na całkiem nowy wyrób z tworzywa PP, gdyż można go w stu procentach poddać recyklingowi. A zakładając, że żywotność takiego kontenera wynosi około 10 lat, można śmiało powiedzieć, że są całkowicie przyjazne dla środowiska.

Kontenery do magazynu z PP są odporne na wszelkie chemikalia (kwasy i zasady). Jest to niezwykle istotna cecha tego produktu, gdyż kontenery ustawione w magazynie firmy produkcyjnej, są narażone na różnego rodzaju płyny, oleje i smary. W przypadku plastiku – nic się nie stanie ani wyrobom wewnątrz ani w pobliżu pojemnika. Chemia nie uszkodzi kontenera a w momencie, gdy w środku będzie na przykład wyrób po smarowaniu, nic nie wypłynie na zewnątrz. Takie rozwiązanie jest po prostu higieniczne.

Więcej dowiesz się na stronie https://www.schoellerallibert.com/pl/news/products/kontenery-plastikowe-jedno-rozwizanie-nieskoczone-moliwoci/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here