Klimatyczne lokale gastronomiczne w Toruniu

0
1557

Toruń to miasto, które poza swoimi granicami wciąż kojarzymy głównie z Kopernikiem, piernikami i Radiem Maryja. Wciąż nieliczne grono osób, nawet po dłuższym zastanowieniu wskazuje Starówkę. A to właśnie zespół gotyckiej zabudowy, w połączeniu z klimatycznymi zaułkami oraz pięknymi lokalami gastronomicznymi przyciąga rokrocznie setki tysięcy turystów na dłużej. Odwiedzając Toruń, między zwiedzaniem muzeów i ruin Zamku Krzyżackiego, warto skorzystać z ofert co najmniej kilku restauracji lub kawiarni. Poniżej polecamy Wam te najlepsze, gdzie nie tylko dobrze zjecie, ale poczujecie się jak w innej epoce.

  1. Luizjana – lokal położony raptem kilka minut pieszo od pomnika Kopernika to miejsce szczególnie klimatyczne. Luizjana posiada bardzo urozmaicone menu (dania główne, burgery, steki, desery i napoje), które łączy w sobie aspekty kuchni francuskiej, karaibskiej, afrykańskiej oraz kuchni południa Stanów Zjednoczonych, a wystrój oddaje ducha Nowego Orleanu.
  2. Mistrz i Małgorzata – miejsce powstałe z pasji do jedzenia i literatury. Oprócz niezapomnianego smaku Kaczki Apołłowicza oraz Łososia Anny Ryszardówny, przyjezdnych zachwycają komfortowe fotele i regały biblioteczne, wypełnione klasyką literatury.
  3. Pierogarnia Stary Młyn – miejsce stylizowany na dawny Toruń. Można tu zjeść między innymi piecuchy mięsne, lepi ochy wegetariańskie czy pierogi kruche.
  4. Lenkiewicz – lokal znany z niesamowitego smaku lodów.
  5. Jak Olbracht – to jedyne tego typu miejsce w Toruniu. Można tu na własne oczy zobaczyć proces powstawania piwa. Można skosztować różnorodnych trunków prosto z tanku. W Olbrachcie można też posmakować potraw kuchni polskiej i bawarskiej.
  6. Chleb i Wino – w samym centrum toruńskiej Starówki mieści się bardzo klimatyczne miejsce, gdzie codziennie wypieka się chleb według własnej receptury i tradycyjnego sposobu piekarniczego. Chleb i Wino to też miejsce, w którym można odnaleźć specjały na każdą okazję, a pracownicy przygotowani są do sprostania wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów.

Toruń obfituje w warte odwiedzenia lokalne gastronomiczne. Ich właściciele z wyjątkową starannością dbają o oprawę i zadowolenie klienta. Uwadze odwiedzających toruńskie restauracje nie powinien umknąć wystrój wnętrz, który dopełnia starannie dobrana odzież gastronomiczna i rzecz jasna smaczne jedzenie.

Dedykowana oferta: https://www.maroni.pl/odziez-kelnerska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here