młynek ręczny do kawy

Kochasz kawę i marzysz o przypomnieniu sobie jej smaku z dawnych lat? Z rozrzewnieniem wspominasz młynki ręczne, które gościły w domach twoich babć i dziadków? Może nawet wydaje ci się, że kawa z nich były lepsza, niż współczesna? Jeśli tak, mamy dla ciebie dobrą wiadomość: wciąż możesz kupić sobie taki młynek i cieszyć się powrotem wspomnień.

Świeżo zmielona kawa zawsze jest lepsza

Każdy miłośnik czarnego, aromatycznego napoju wie, że świeżo mielona i od razu zaparzona kawa ma znacznie bogatszy, pełniejszy i bardziej intensywny smak niż jakakolwiek inna. Kupiona paczka mielonej kawy czy rozpuszczalna alternatywa zawsze są mniej aromatyczne, a ich smak z czasem jeszcze się zmienia z powodu ulatywania smaku i zapachu.

Jeśli i ty masz takie odczucia, być może marzysz o parzeniu sobie codziennie świeżej, aromatycznej i cudownej kawy. Jeśli tak, powinieneś zaopatrzyć się w młynek, który pozwoli ci przygotowywać dokładnie taką porcję ziaren, jaka jest ci najbardziej potrzebna w danym momencie. Najlepszym pomysłem jest więc kupienie małego, klasycznego młynka ręcznego.

Jak zbudowany jest młynek żarnowy?

Klasyczne, ręczne młynki do kawy to młynki żarnowe. Posiadają dwa żarna, które ustawione są w niewielkiej odległości od siebie. W czasie obrotu korbki, żarna obracają się względem siebie, a ziarna kawy dostają się pomiędzy nie. W efekcie zostają zmiażdżone i rozdrobnione, co powoduje uwolnienie z nich pełni aromatu.

Największą zaletą ręcznego, żarnowego młynka do kawy jest niska temperatura jego pracy. Podczas ręcznego mielenia, ze względu na stosunkowo wolne obroty i małą siłę nie zostaje wytworzona wysoka temperatura, a co za tym idzie, ziarna kawy nie są ogrzewane. W efekcie nie kwaśnieją, nie nabierają nadmiernej goryczki, a ich smak nie zostaje pogorszony. Co więcej, dzięki wykorzystaniu młynka ręcznego zostają uwolnione wszystkie substancje zapachowe, które potrafią rozejść się po całym domu, nadając mu wspaniałego, tradycyjnego czaru.

Ceramiczny lub metalowy

Na rynku dostępnych jest wiele modeli ręcznych młynków do kawy, które możemy podzielić na dwa typy: ceramiczne lub metalowe. Pierwsze z nich są nieco delikatniejsze, jednak doskonale chronią kawę przed nagrzewaniem w czasie mielenia. W trakcie ich pracy może powstawać nieco więcej pyłu, jednak smak kawy jest dzięki nim naprawdę wyjątkowy.

Z kolei młynki z żarnami metalowymi są bardziej wytrzymałe i stanowią doskonałą propozcyję dla osób, które będą mielić kawę kilka razy dziennie dla kilku członków rodziny. Doskonale mielą ziarna, nie pozostawiając na nich pyłu i nie zmieniając smaku kawy.

Oba modele dostępne są pod adresem https://labuna.pl/Mlynki-reczne-c52, przy czym można wybierać tam spośród wielu różnych modeli, które mają między innymi możliwość regulacji mielenia w zależności od oczekiwanych preferencji i używanego ziarna. Przykładem takiego wysokiej klasy urządzenia jest Comandante Nitro Blade, który pozwala uzyskać kawę idealną do każdego rodzaju parzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here