Co należy zabrać ze sobą na siłownię?
W pierwszej kolejności musimy wybrać buty sportowe odpowiednie dla nas pod względem komfortu oraz wytrzymałości. Jeżeli planujemy brać prysznic na terenie siłowni powinniśmy zaopatrzyć się w klapki kąpielowe oraz ręcznik. Jeśli chodzi o strój do ćwiczeń to musimy go dobrać indywidualnie (w zależności od preferencji) w wersji przylegającego do ciała stroju do fitness lub luźnych szortów i t-shirt’u. Grzechem byłoby nie zabranie ze sobą butelki wody, której uzupełnianie pomaga utrzymać metabolizm na właściwym poziomie. I jeszcze jedno: nie możemy zapomnieć o zabraniu swojej muzyki do ćwiczeń na odtwarzaczu mp3 lub smartfonie.

Jak wykonać prawidłowo przysiad ?
Wydaje się to banalnie proste jednak czasami popełniamy błędy, z których nie zdajemy sobie sprawy. Tradycyjny przysiad rozpoczynamy od stanięcia w swobodnym rozkroku a następnie powolnym zginaniu nóg w stawach kolanowych, po czym wracamy do pozycji stojącej (również powoli). W trakcie jego wykonywania możemy sobie pomagać wyciągając ręce ku przodowi (dla równowagi). Pamiętajmy, że kolana mają się znajdować w linii pionowej ze stopami (nie mogą ich wyprzedzać), a stopy muszą całe przylegać do ziemi.
PLANK – krótki trening na super brzuch

Ćwiczenie to po polsku zwane „”deską”” jest tzw. ćwiczeniem izometrycznym co oznacza, że w jego trakcie nie wykonujemy ruchów tylko utrzymujemy napięcie mięśni. Polega ono na wykonywaniu podporu przodem(pozycja jak do robienia pompek), a następnie napinamy mięśnie brzucha i wytrzymujemy tak od 30 s do 2 min. Najlepiej jest wykonywać to zadanie w serii po kilka powtórzeń z przerwą ok 1 minuty lub na przemian z innymi ćwiczeniami na mięśnie brzucha.

http://www.hajpa.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here