Musztarda, majonez i ketchup to najpopularniejsze dodatki do wielu potraw, w tym mięsnych. Ketchup – fakty i mity – które z nich krążą w publicznej opinii? Jednym z mitów jest mniemanie o jego szkodliwości. Tymczasem ketchup sam w sobie jest zdrowy, szczególnie ten konserwowany naturalnie i z małą zawartością cukru. Ketchup i wiele różnych przetworów z pomidorów, takich jak pasty, przeciery i koncentraty, to wspaniałe źródło potasu i innych cennych pierwiastków.
Które zioła odtruwają i regenerują wątrobę? Są to między innymi mięta pieprzowa, mniszek lekarski, ostropest plamisty. Warto spożywać mieszanki ziołowe, bo ich względy zdrowotne dorównują syntetycznym preparatom, a nie pociągają za sobą żadnych negatywnych skutków ubocznych. Specjalnie skomponowane napary ziołowe, leczące dolegliwości trawienne, wspomagające pracę wątroby czy jelit, to produkt, który z łatwością znajdziemy w większości aptek i zielarni.
Objawy depresji – jak ją rozpoznać? Przede wszystkim należy dużo czytać i edukować się w temacie. Depresja to groźna i podstępna choroba, która często w podstawowym stadium trudna jest do wykrycia. Pacjentom wydaje się, że zmiany w ich zachowaniu i samopoczuciu zależą od nich samych, oraz, że sami mogą sobie z nimi poradzić. Tymczasem to nie takie proste. Ponadto – nie każdy problem można składać na barki lenistwa i własnego braku motywacji. Czasem zachwiana jest równowaga neuroprzekaźników w mózgu, i wtedy, same tylko chęci pozbycia się obniżonego samopoczucia, mogą nie wystarczyć.

http://www.larobes.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here