Rower jest prawdziwym przyjacielem każdego człowieka, od tylko kiedy zasiądziemy na nim w młodości i nauczymy się jeździć na dwóch kółkach świat młodzieńczych przestrzeni stoi przed nami otworem. Najczęściej rower traktujemy jak element rekreacji lub jako podstawowy środek komunikacji na wsi lub dużym mieście w dojazdach do potrzebnych miejsc na tyle szybko, że korzystanie z innych środków komunikacji jest znacznie wolniejsze i mniej komfortowe. Jeżdżąc na rowerze większość z nas czerpie z tego przyjemność jako sposób na rekreacyjną niedzielną przejażdżkę z rodziną lub znajomymi. Jednak czy możemy dzięki jeździe na rowerze coś więcej osiągnąć? Zdecydowanie tak, wystarczy zmienić kilka naszych przyzwyczajeń a dodatkowe korzyści pojawią się szybciej niż o tym marzyliśmy.

Jazda na rowerze i jej największe zalety

Obal mity

Głupotą jest to, co pisze większość ludzi na różnych formach internetowych o małych efektach spalania kalorii podczas jazdy na rowerze. To absolutnie nieprawda, że dużo jeżdżąc na rowerze wykształcimy sobie tylko mięśnie nóg. Co da nam odpowiednia jazda na rowerze? Spalimy i wykształcimy mięśnie nóg, pośladków, pleców, pozytywnie wpłynie także na spalanie tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, oraz znacząco wykształci mięśnie rąk.

Ile mogę spalić kalorii podczas jazdy na rowerze?

Nie ma jednej uniwersalnej miary, ponieważ każdy organizm inaczej będzie wykorzystywał zgromadzoną w naszym organizmie energię. Jednak jeżeli przyłożymy się do jazdy na rowerze, i zmienimy styl jazdy z rekreacji efekty wzrosną wielokrotnie. Nie będą już liczone w dziesiątkach, czy niewielkich setkach,ale zaliczając solidny trening spalimy nawet połowę naszego zapotrzebowania.

Zmień swoją mentalność

Jeżeli przestaniemy traktować jazdę na rowerze jako rekreację, a potraktujemy ją jako trening (co ciekawe z którego możemy czerpać wiele przyjemności) nasze postrzeganie kompletnie się zmieni. Zmieni się nasza mentalność do kolejnych wzniesień. Już nie będziemy patrzeć na wzniesienie jako problem, ale na wyzwanie z którym możemy sobie poradzić jeżeli tylko będziemy chcieli. Jeżeli nie uda się nam dziś, spróbujemy jutro, i następnego dnia – aż do skutku.

Wyznacz sobie cele

Podczas jazdy na rowerze warto wyznaczać sobie cele, na początku takie do osiągnięcia. Tuż przed każdym rozpoczętym treningiem powinniśmy wyznaczać sobie cel. Nieważne jaki on będzie, czy będzie dotyczył pokonania konkretnego wzniesienia, pobicia średniej prędkości na danym odcinku, czy pokonanego dystansu. Istotne jest dążenie do wyznaczonych celów, ponieważ prowadzą one do prawdziwych większych wyzwań. Na początku będziemy chcieli przejechać 10 km, za miesiąc 15km, za pół roku 30 km, za rok 30 km. pobijając swój dotychczasowy rekord czasowy.

Na efekty trzeba poczekać

Efekty nigdy nie pojawia się same, początki dla każdego są bardzo trudne, jednak z dnia nadzień wysiłek będzie znacznie łatwiejszy. Kiedy podejdziemy do jazdy na rowerze bardzo sumiennie i regularnie z każdym treningiem będzie nam znacznie łatwiej zachęcić nasz organizm do większego wysiłku. Tak jak nasz organizm potrzebuje treningu, tak i nasze podejście również go potrzebuje.

Jakie korzyści otrzymasz podczas jazdy na rowerze

Przede wszystkim wzrośnie znacząco Twoja kondycja, zaczniesz spalać kalorie, wykształcisz mięśnie, które są niezbędne do prawidłowej postawy. Łatwiej pokonasz wszelkiego rodzaju wyzwania fizyczne ponieważ Twój organizm przyzwyczai się do czasowego większego zapotrzebowania na energię niż podczas normalnego wysiłku. Zmienisz swoją mentalność i podejście do życia – łatwiej osiągniesz skupienie i spokój wewnętrzny. Jazda na rowerze to znakomity trener nie tylko wysiłkowy, a przede wszystkim mentalny. Może odkryjesz nową pasję?

Jazda na rowerze jest przez wiele osób pomijana jako element treningu, co jest znaczącym błędem, ponieważ to bardzo istotny pomocnik w kształtowaniu wytrwałości, zmiany podejścia do naszych ograniczeń i przede wszystkim odpowiednie podejście może przynieść niezwykłe korzyści w postaci utracony kilogramów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here