Jakie ubezpieczenie kupić przed rodzinnym wyjazdem na narty?

Rodzinny wyjazd na narty to świetna okazja do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, sportowej aktywności oraz zdobywania nowych umiejętności. Zanim jednak wyruszycie na podbój białych stoków, zadbaj o bezpieczeństwo najbliższych i znajdź odpowiednie ubezpieczenie, dopasowane do potrzeb całej rodziny. Na co warto zwrócić uwagę?

Koszty leczenia — bo zdrowie to podstawa!

Każdy wyjazd niesie ze sobą pewne ryzyko różnego rodzaju wypadków i urazów. Tym bardziej wyjazd na narty, kiedy planujesz intensywne uprawianie sportu. W szczególności, jeśli zabierasz ze sobą pociechy, które dopiero rozpoczynają naukę jazdy na nartach i nie mają jeszcze dużego doświadczenia na stoku. O wypadek nietrudno, więc warto zapewnić swoim bliskim dostęp do szerokiego zakresu usług medycznych.

Wiele rodzin decyduje się na wyjazd na europejskie stoki (ciekawe propozycje znajdziesz tutaj: https://kioskpolis.pl/gdzie-na-narty-top-najlepszych-miejsc-dla-narciarzy-we-wloszech/), które gwarantują doskonałą infrastrukturę, piękne widoki i dodatkowo możliwość pokazania dzieciom innego kraju. Pamiętaj jednak, że działająca w krajach Unii Europejskiej karta EKUZ zapewnia jedynie podstawowe usługi medyczne świadczone w placówkach publicznych. Za akcję ratunkową, transport medyczny czy wizytę w placówce prywatnej trzeba będzie zapłacić z własnej kieszeni, co może poważnie nadwerężyć domowy budżet.

Ubezpieczenie NNW — zadbaj o przyszłość rodziny

Dlatego warto zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne z szerokim zakresem tzw. kosztów ubezpieczenia. Minimalna suma gwarantowana powinna wynosić ok. 20-30 000 euro, a w przypadku wyjazdu poza Europę ok. 60 000 euro.

Pakiet Assistance dla narciarzy i ubezpieczenie sprzętu

Podczas wyjazdu z dziećmi pakiet typu Assistance wydaje się niezwykle praktycznym rozwiązaniem. W zależności od propozycji konkretnego ubezpieczyciela, pozwala on na uzyskanie szybkiej pomocy w wielu różnych sytuacjach. Może być to wsparcie techniczne, zorganizowanie opieki dla dzieci, jeśli rodzic znajdzie się w szpitalu, pomoc tłumacza, telefoniczna konsultacja lekarska i wiele innych.

Jeżeli posiadasz drogi sprzęt narciarski, warto go ubezpieczyć — zwłaszcza, że sprzęt całej kilkuosobowej rodziny może być wart naprawdę sporo pieniędzy. W przypadku jego zakupienia lub kradzieży otrzymasz odszkodowanie.

Ubezpieczenie NNW — zadbaj o przyszłość rodziny

Narciarstwo to sport kolizyjny, musisz więc liczyć się z możliwością wypadku, nawet poważnego. Warto zabezpieczyć byt swojej rodziny, wykupując ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jeżeli doznasz uszczerbku na zdrowiu, który np. uniemożliwi wykonywanie zawodu, otrzymasz odszkodowanie. W przypadku śmierci ubezpieczonego, odszkodowanie otrzymują jego najbliżsi.

Pakiet Assistance dla narciarzy i ubezpieczenie sprzętu

Do czego służy klauzula alkoholowa?

Rodzinny wyjazd to nie miejsce na alkoholowe libacje, ale wypicie jednego grzańca na stoku nie jest niczym rzadko spotykanym. Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że jeśli wypadek przytrafi Ci się po alkoholu (nawet po symbolicznej jego ilości), możesz mieć problem z uzyskaniem odszkodowania. Aby uniknąć takiej sytuacji, wykup tzw. klauzulę alkoholową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here