Kiedy szybkie pożyczki nie są najlepszym pomysłem? Wtedy, gdy już mamy na swoim koncie długi. Problem w tym, że nigdy w historii dostęp do szybkich pożyczek online nie był tak prosty. W efekcie skorzystanie z nich staje się kuszące dla zbyt dużej rzeszy konsumentów, którzy nie myślą o konsekwencjach.

Tymczasem wpadnięcie w ‚pułapkę zadłużenia’ nie jest w cale tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Sięgnięcie po produkt, jakim jest szybka pożyczka online za każdym razem, gdy na koncie kończą nam się środki może okazać się tragiczne w skutkach. Tak, jak w przypadku wielu rzeczy, świadomość istnienia problemu i proaktywne podejście stanowią najlepszą ochronę przed wpadnięciem w spiralę długu.

Pamiętając o tym, warto prześledzić kilka prostych porad, dzięki którym możemy uniknąć przykrych konsekwencji naszych finansowych decyzji:

1. Nie żyj ponad stan

Po pierwsze, jeśli nie masz środków by żyć jak milioner, nie staraj się na takiego wyglądać. Sięganie po kolejną szybką pożyczkę online na przyjemności, gdy tylko spłaci się poprzednią to pewny sposób na katastrofę. Zaakceptuj swoją sytuację finansową i nie żyj ponad stan.

2. Pożyczaj tylko wtedy, gdy musisz

Ten punkt to kontynuacja powyższych rozważań. To ważne, by pożyczać pieniądze tylko wtedy, gdy to absolutnie konieczne. Dokładnie zapoznaj się też z produktem lub usługą finansową, z której masz zamiar skorzystać i odpowiedz sobie na pytanie czy naprawdę jej potrzebujesz.

3. Spłać niepotrzebne długi

Podobnie, jeśli masz już długi, które możesz spłacić skup się na tym w pierwszej kolejności. Każda karta kredytowa, debet czy szybka pożyczka online powinna być spłacona tak szybko jak to możliwe, jeśli tylko masz na to środki.

4. Zmniejsz zbędne wydatki

Jednym, z najlepszych sposobów na uniknięcie długu jest dokonanie podziału codziennych i okazjonalnych wydatków na dwie kategorie – zachcianek i potrzeb. Te, które pojawią się w pierwszej z nich teoretycznie mogą zostać wyeliminowane. Im więcej wydajemy niepotrzebnie, tym bardziej prawdopodobne staje się wpadnięcie w dług.

5. Wybieraj produkty finansowe mądrze

Gdy nadejdzie dzień, w którym sięgniesz po szybką pożyczkę online na jakiś cel pamiętaj, że należy rozważnie zastanowić się nad wszystkimi możliwościami. Różnice między ofertami poszczególnych firm a nawet samymi produktami mogą okazać się ogromne. Dlatego warto oprzeć się pokusie sięgnięcia po pierwszą z brzegu pożyczkę online – zawsze należy odrobić pracę domową.

6. Zastanów się nad konsolidacją

Gdy znajdziesz się w sytuacji, w której ciężko jest Ci spłacić długi warto rozważyć możliwość ich konsolidacji tak szybko, jak to możliwe. To nic innego, jak połączenie kilku mniejszych długów w jedną większą pożyczkę. Dzięki temu zmniejsza się wysokość miesięcznej raty i odsetek.

7. Zadbaj o dobrą historię kredytową

Ostatnim, ale równie ważnym punktem jest historia kredytowa. Dobra historia oznacza o wiele większą szansę na otrzymanie wsparcia finansowego, gdy będzie tego wymagać sytuacja. Im gorsza, tym bardziej prawdopodobne że będziesz musiał radzić sobie z długiem. Co za tym idzie należy pamiętać, by z każdą kolejną kartą kredytową, szybką pożyczką online i innymi usługami finansowymi utrzymywać dyscyplinę i uważać, by nie pogorszyły one naszej historii kredytowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here