Jak wynająć auto w Toruniu

Wypożyczalnie samochodów zyskują coraz większą popularność. Nic dziwnego! W końcu to najlepszy sposób, gdy nie ma możliwości, by poruszać się własnym pojazdem. Jak wynająć auto w Toruniu?

Wypożyczalnia samochodów Toruń

Wynajem samochodu w Toruniu nie jest sprawą problematyczną. W tym celu należy skontaktować się z wypożyczalnią samochodów. Samochód można odebrać w siedzibie, bądź skorzystać z możliwości jego podstawienia w wybrane miejsce. Jakie są formalności? Zazwyczaj, podczas podpisywania umowy należy przedstawić dowód tożsamości i prawo jazdy. Nierzadko pobierana jest również kaucja. Jeśli samochód zostanie dostarczony w nienaruszonym stanie, kaucja podlega zwrotowi. Zwrot pojazdu może odbyć się w umówionym wcześniej miejscu, o ustalonej godzinie. Dlatego samochody na wynajem w Toruniu i innych większych miastach to wybór dogodny w czasie podróży. Samochód można odebrać i zwrócić na dworcu czy pobliskim lotnisku.

Wynajem samochodu w Toruniu

Drugi przypadek, w którym warto skorzystać z takiej opcji, to kolizja. W takiej sytuacji osoba poszkodowana zyskuje prawo do bezpłatnego wynajmu samochodu. Koszt pokrywany jest z ubezpieczenia sprawcy. W takim wypadku należy niezwłocznie skontaktować się z wypożyczalnią, zaraz po zawiadomieniu służb. Formalności z tym związane najczęściej realizowane są przez samą obsługę wypożyczalni. Ubezpieczyciel ma bowiem obowiązek, by takiej opłaty dokonać. Wyjątkiem jest sytuacja, w której poszkodowany jest posiadaczem drugiego środka lokomocji i ma do niego bezproblemowy dostęp. Ponadto, bezpłatny samochód zastępczy powinien być pojazdem tej samej klasy, jak ten uszkodzony podczas kolizji. Wypożyczenie samochodu zastępczego klasy wyższej może nie być przez ubezpieczyciela sfinansowane.

Jak wynająć auto w Toruniu? Skontaktuj się z wypożyczalnią samochodów w Toruniu, by prześledzić warunki najmu. Procedura ta jest maksymalnie uproszczona. W dodatku, najczęściej przyjmowane są wszystkie rodzaje płatności. Wypożyczenie samochodu na wyjeździe czy w podbramkowej sytuacji jeszcze nigdy nie było tak proste!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here