asystentka

Do funkcjonowania każdego biznesu lub przedsiębiorstwa niezbędna jest praca asystenta biurowogo. Sprawne i prawidłowe działanie dużej korporacji bez osoby, która to wszystko trzyma w ryzach i zajmuje się organizacją jest naprawdę ciężkie. Taką osobą jest asystent biurowy. Co należy do obowiązków takiej osoby? Jak wygląda praca na takim stanowisku? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-asystentki-jak-wyglada-wymagania-i-obowiazki/ 

Co należy do obowiązków asystentki biurowej?

Jako osoba starająca się o takie stanowisko musimy posiadać szeroki zakres umiejętności zarówno tych twardych, jak i miękkich. Umiejętność pracy pod presją, a także pracę w stresie może okazać się niezbędna do wykonywania tego zawodu. Dodatkowo musimy posiadać zdolności administracyjne oraz być osobą zorganizowaną. To od nas będzie zależało Jak sprawnie funkcjonuje biznes to biuro, w którym pracujemy. W naszych rękach spoczywać będzie wielka odpowiedzialność, a nie każdy nadaje się do tego typu pracy. 

Co należy do asystentki biurowej? 

Do zadań asystentki należy ułatwienie pracy swojemu szefowi, więc tak naprawdę do jej obowiązków będzie należało zajmowanie się organizacją i zarządzaniem. Często w tym zawodzie możemy odpowiadać za katalogowanie plików oraz informacji, odbieranie połączeń telefonicznych od klientów, Przekazywanie informacji w granicach biura, ale i nie tylko, wysłanie maili i wykonywanie telefonów w interesach firmowych. Do zadań asystentki biurowej należą też inne czynności, których jest cała masa. Można powiedzieć, że jest ona tak zwaną prawą ręką szefa.

Kto nadaje się do wykonywania pracy asystentki biurowej?

Musi być to osoba, która jest elastyczna oraz gotowa do podjęcia pracy w stresowych sytuacjach. Musi ona mieć głowę na karku oraz być opanowana. Kluczowa w tym zawodzie jest zdolność do podejmowania dobrych i szybkich decyzji pod presją czasu. Nie możemy być osobami, które są wrażliwe na stres, ponieważ w takiej pracy spotkamy się z jego naprawdę dużą ilością. Ważne, abyśmy byli osobami kontaktowymi i umieli potrafić z ludźmi. Dobry asystent lub asystentka muszą być osobami z wysoką kulturą osobistą. 

Zobacz też: http://www.dessire.pl/maszynista-jak-nim-zostac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here