perfumy

Perfumerie oraz drogerie oferują wiele interesujących zapachów dla panów, obecnie mężczyźni coraz częściej zwracają uwagę na perfumy, ich jakość oraz zapach.

Można skorzystać z wielu znanych marek, które cieszą się dużym zainteresowaniem na całym świecie, będą to zapachy różniące się nieco od kompozycji dla kobiet. Warto wybrać perfumy, które będą oddawały nasz charakter, mogą być to nuty nieco bardziej zdecydowane niż przykładowo kwiatowe, które często występują w zapachach dla kobiet. Panowie często sięgają po zapachy, w których skład wchodzą nuty drzewne, szyprowe, w okresie letnim dużą popularnością cieszą się zapachy cytrusowe.

Czym charakteryzuje się dobra perfuma męska?

Wybierając zapachy powinniśmy zwrócić uwagę, że różnią się one stężeniem procentowym olejków zapachowych. Najbardziej trwałe są ekstrakty perfum, które charakteryzują się największą intensywnością, ilość substancji zapachowych wynosi w nich około 50%. Następnie możemy wyróżnić perfumy właściwe, w których najczęściej znajdziemy od 20 do 40% olejków zapachowych. Woda perfumowana to substancje zapachowe na poziomie około 15%, natomiast woda toaletowa najczęściej posiada poniżej 10% stężenia olejków tworzących zapach perfum. Dostępna jest także woda kolońska, w tym przypadku stężenie wynosi od 3 do 6 procent. Często panowie wybierają wodę toaletową lub wodę perfumowaną ze względu na mniejszą intensywność zapachu, co dobrze sprawdzi się kiedy pracujemy w biurze.Perfumy charakteryzują się zapachem, który ulatnia się z biegiem czasu, będzie to głowa, jest to połączenie nut zapachowych, którą czujemy od razu. Następnie baza perfum, która uwalniana jest po około 20 minutach, utrzymuje się przez 2 do nawet 8 godzin. Wyczuwalne jest także serce perfum, zapach który utrzymuje się przez około 2-3 godziny. Należy zwrócić uwagę, że zapachy będą się z czasem różniły, jeżeli chcemy ocenić, czy dany zapach jest dla nas odpowiedni, możemy powąchać rękę po upływie godziny czy też dwóch. Należy pamiętać, że zapach będzie towarzyszył nam przez cały dzień, powinien być on przyjemny dla naszego nosa, zatem wybierając zapach w perfumerii powinniśmy aplikować go przykładowo na nadgarstki.Warto pamiętać, że perfuma męska to zapachy bardziej zdecydowane, panowie wybierają perfumy, które posiadają nuty szyprowe, paprociowe, orientalne, często znajdziemy tu także nuty drzewa sandałowego, żywicy czy też skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here