kocyk dla niemowlaka

Kocyki dla niemowlaków to chyba jedne z najpraktyczniejszych akcesoriów, których nie powinno zabraknąć w żadnej wyprawce, skrupulatnie kompletowanej przez rodziców jeszcze przed narodzinami nowego członka rodziny. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że tak naprawdę kocyk kocykowi nie jest równy. Jak zatem wybrać produkt, który zapewni komfort maluchowi, będzie praktyczny i w pełni bezpieczny? Kilka wskazówek zaprezentujemy poniżej.

Kocyk dla niemowlaka – wygodne okrycie na różne okazje

Kocyki przydają się w wielu sytuacjach. Spore grono rodziców zastanawia się, czy lepiej kupić kocyk, czy może kołderkę lub rożek.

Kocyk wydaje się spośród wszystkich wymienionych rozwiązań najbardziej wielofunkcyjny. Rożki można bowiem wygodnie stosować wyłącznie w pierwszych miesiącach życia dziecka. Później zaczynają być zbyt małe dla szybko rosnących maluchów.

Z kolei kołderka sprawdza się wyłącznie w łóżeczku. Kocyki natomiast można wykorzystać zarówno jako przykrycie w łóżeczku, jak i rozwiązanie do wózka lub fotelika samochodowego.

Nowoczesne, miękkie kocyki są produkowane tak, że często stają się przyjemną w dotyku przytulanką, pomagającą maluchowi szybko się uspokoić i wyciszyć. W wielu domach kocyk wykorzystuje się też do zawinięcia malucha tuż po kąpieli, aby nie doprowadzić do nadmiernego wychłodzenia ciała dziecka.

Okazuje się zatem, że dobry kocyk przydaje się w rozmaitych sytuacjach. Powinien zatem pojawić się w każdym domu razem z nowym członkiem rodziny.

Jak wybierać kocyk dla niemowlaka – na co zwracać uwagę?

Gdy szuka się idealnego kocyka dla niemowlaka, trzeba brać pod uwagę szereg mocno zróżnicowanych właściwości produktu. Przede wszystkim oczywiście należy wybierać modele od renomowanych, sprawdzonych wytwórców, wykonane z atestowanych, bezpiecznych materiałów. Takie jak te, które oferuje sklep https://www.wozki-foteliki.pl/.

Kocyki powinny być trwałe oraz odporne na częste pranie. Wykonuje się je zatem z materiałów, które bez trudu przetrwają nawet częste czyszczenie w optymalnej kondycji. Zachowanie czystości kocyka jest bowiem szczególnie ważne w przypadku niemowląt, które często wkładają go do ust.

Jakie inne parametry produktu są kluczowe, gdy chce się znaleźć odpowiedni kocyk dla malucha?

Materiał na kocyk dla niemowlaka

Kocyki dla dzieci produkuje się z rozmaitych materiałów. Mogą to być tworzywa naturalne (bawełna, wełna, bambus) lub syntetyczne (polar minky).

Modele z wełny i polaru idealnie sprawdzają się jako wielofunkcyjne okrycie na szczególnie chłodne miesiące, również do wózka na zimowe spacery. Z kolei kocyki z bambusa lub bawełny warto wykorzystać jako przykrycie dla niemowlaka w okresie upałów – są cieńsze i zapewniają dobrą cyrkulację powietrza.

Można również stawiać na produkty szyte z dwóch różnych tkanin, na przykład bawełny z jednej strony, a z drugiej miękkiego tworzywa minky. Dzięki temu zapewnia się optymalny komfort dla malucha.

Wielkość kocyka

Równie ważna jest wielkość kocyka, która w dużej mierze wynika z zastosowania kocyka. Znacząca większość rodziców stawia na standardowe modele, czyli 75 x 100 cm. Taki kocyk sprawdza się jako przykrycie do łóżeczka. Bez trudu można go również złożyć i wykorzystać w wózku, foteliku lub nosidełku.

Ten najpopularniejszy rozmiar kocyka może być stosowany przez dłuższy czas, nadając się do użycia równie dobrze przy noworodku, jak i u dzieci, które ukończyły już pierwszy lub nawet drugi rok życia.

Wygląd kocyka dla niemowlaka

Kocyki dostępne na rynku występują w rozmaitych wzorach i kolorach. Dzięki temu każdy jest w stanie dopasować produkt do swoich preferencji, upodobań dziecka, wystroju pokoju lub wyglądu wózka.

Warto jednak podczas wybierania konkretnego produktu postawić na uniwersalność i prostotę. Pozwoli to przyjemnie używać kocyk przez długi czas przy różnych okazjach.

Kocyki dla niemowląt – praktyczne akcesorium do wyprawki lub pomysł na prezent

Jak widać, kocyki sprawdzają się w rozmaitych okolicznościach i miejscach. Trudno się zatem dziwić, że stały się jednym z ulubionych akcesoriów dla niemowląt.

Tego typu produkty trafiają zatem na samym początku do praktycznych wyprawek, kompletowanych jeszcze przed urodzinami dziecka. Bywają też wybierane jako pierwszy prezent dla nowego członka rodziny – praktyczny i piękny. Zawsze warto mieć bowiem zapasowy kocyk, który przyda się podczas snu, spaceru lub zabawy w pierwszych miesiącach i latach życia malucha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here