Jak wybrać dobrą siłownię?

Z pozoru wydaje się to błahym przedsięwzięciem. Wystarczy wpisać w Internecie: „siłownia warszawa” i pojawia się mnóstwo pozycji, spośród których możemy wybierać co tylko chcemy. Jednak czasami okazuje się, że nasz wybór nie był dobry i zaczynamy się zastanawiać gdzie popełniliśmy błąd. Dlaczego tutaj nam się źle ćwiczy? Poniżej znajdziecie kilka kryteriów, które pomogą wam wybrać dobrą siłownię w Warszawie.

Lokalizacja

Jednym z najważniejszych kryteriów będzie lokalizacja. Zapytasz – dlaczego? Przecież w większych miastach takich jak Warszawa – siłowni jest wiele i praktycznie w każdym miejscu. To fakt, ale weź pod uwagę, że będą takie dni, kiedy nie będzie ci się chciało wstać z łóżka lub poczujesz nagłą potrzebę rozładowania napięcia. Wtedy siłownia, która nie jest na drugim końcu miasta, jest o wiele lepszym wyborem. Nie zapominaj także o komunikacji miejskiej – dobrze, by do miejsca ćwiczeń można było podjechać bezpośrednim autobusem czy tramwajem (zarówno z pracy, ze szkoły czy też z domu). Dzięki temu będziesz mieć więcej czasu na trening.

Wyposażenie

Drugi bardzo ważny aspekt to wyposażenie. W zależności od tego, jakich sprzętów będziesz potrzebował, to taką siłownię wybierzesz. Interesuje cię strefa oldschool – szukaj takiego miejsca. Bardzo możliwe, ze znajdziesz je nawet w kameralnych, osiedlowych siłowniach. Być może chcesz poza chodzeniem na sztangę czy bieżnię także spalić kalorie na zumbie czy na trampolinach? Wtedy warto zainteresować się renomowanymi sieciami siłowni, takimi jak City Fit (http://cityfit.pl/) – najczęściej mają one w swojej ofercie bardzo szeroki wachlarz zajęć.

Zaplecze

Ponadto popatrz na zaplecze sanitarne – czy jest kilka pryszniców, toalet czy sauna. Czy liczba suszarek jest wystarczająca (nie ma nic bardziej irytującego, niż czekanie na swoją kolej z mokrymi włosami).. Taka mała rzecz, a potrafi skutecznie zniechęcić, jeżeli już wykupimy karnet. Zazwyczaj każda siłownia umożliwia jedno darmowe wejście, by móc zaznajomić się z miejscem – idź w godzinach, w których ty zamierzasz chodzić i wypróbuj. Być może okaże się, że po południu na siłowni jest taki tłok, że będzie ci ciężko skorzystać z niektórych sprzętów.

Cena

Nie oszukujmy się, ale cena również odgrywa ważną rolę. Może nie szukajmy od razu najtańszej warszawskiej siłowni – może się okazać przepełnioną sieciówką, bądź małym osiedlowym klubem bez podstawowych sprzętów. Zazwyczaj wyższa cena wiąże się z jakością sprzętów, ilością zajęć czy selekcją klientów – wszak niektóre siłownie nastawione są na „masówkę”, inne wolą klienta, który zostawi u nich większą gotówkę, ale będzie też wymagał lepszej obsługi (np. darmowe porady trenera personalnego, badanie składu ciała itp.).

Opcje dodatkowe

Coraz częściej siłownie w Warszawie mają w swoich pakietach dodatkowe korzyści, takie jak konsultacje żywieniowe czy treningowe kilka razy w miesiącu. Jeżeli chcielibyśmy z nich skorzystać, bo na przykład wiemy, że możemy źle planować sobie posiłki czy też źle układać trening, to warto takie dodatki wziąć pod uwagę.

Wybór siłowni to pierwszy krok w drodze do pięknej sylwetki. To miejsce, do którego będziemy przychodzić nawet kilka razy w tygodniu, warto wiec się zdecydować na taką salę ćwiczeń, któ®a będzie w pełni odpowiadać naszym potrzebom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here