Jak stylowo ozdobić zeszyt?

Zeszyty często kojarzą się z koniecznością robienia notatek na lekcji albo uczeniem się na kolejne kartkówki i sprawdziany. Na szczęście obecnie dostępne są setki, jeśli nie tysiące modeli zeszytów. Można znaleźć wszystkie kształty i kolory, w kratkę, linię, a nawet w kropki. Ale nawet najpiękniejszy zeszyt nie będzie nas zachęcał do korzystanie z niego, jeśli nie będzie miał w sobie „tego czegoś”. A „to coś” na pewno będzie miał każdy zeszyt, który będzie dopasowany do naszych potrzeb i spełniający nasze indywidualne wymagania estetyczne. Dlatego warto pomyśleć jak ozdobić zeszyt tak, aby dobrze nam się z niego korzystało.

Okładka, która pasuje do Ciebie
„Nie oceniaj książki po okładce” – głosi stare porzekadło. Niestety, pierwsze wrażenie to jakieś 80% sukcesu. Nie będziemy zbyt często sięgać po rzecz, która nam się zwyczajnie nie podoba już od pierwszego wejrzenia. Dlatego od razu warto się zastanowić jak upiększyć okładkę danego zeszytu, zwłaszcza tę przednią.
Można oprawić cały zeszyt w ozdobny papier, co od razu będzie chronić go przed zniszczeniem. Wygodnym rozwiązaniem są też wydruki ulubionych zdjęć czy obrazów, przyklejenie zasuszonych kwiatów, czy nawet zrobienie kolażu ze zdjęć z gazet.

Postaw na kolorowe wnętrze
Wewnątrz zeszytu można poszaleć jeszcze bardziej. Kolorowe długopisy, niecodzienny odcień atramentu w piórze, zdobione marginesy… możliwości jest mnóstwo! Wystarczy starać się wprowadzać ulubione kolory wszędzie gdzie się da i przedstawiać swoje notatki za pomocą rysunków.

Naklejki, karteczki, dodatki…
Poza samą treścią notatek można też mieć piękne wszystko, co znajduje się dookoła nich. W sprzedaży dostępnych jest mnóstwo wzorów naklejek, także takich motywujących do nauki czy realizacji planów. Można je umieszczać w wolnych miejscach. Jeśli z kolei widzimy, że chcielibyśmy coś dopisać do istniejących notatek, a miejsca między wierszami już nie ma, to najlepiej dopisek zrobić na kolorowej karteczce samoprzylepnej. Przy czym „kolorowa” nie oznacza żółtej czy zielonej – wzorów i kształtów karteczek samoprzylepnych są ogromne ilości. Na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Sięgnij po kolorowe taśmy
Świetnym pomysłem jest też użycie papierowych ozdobnych taśm washi. Można nimi ozdabiać marginesy, robić poziome linie oddzielające lekcje lub części notesu, a nawet można je przycinać na małe fragmenty i używać jako naklejek. To Ty decydujesz, jak ich użyjesz!

http://www.sfora.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here