Jak stworzyć bloga i na nim zarabiać

Prowadzisz w internecie swój własny zakątek w postaci bloga, na którym zamieszczasz własne wpisy lub dopiero masz zamiar zacząć go prowadzić w celach zarobkowych? Świetnie zatem trafiłeś, poznaj praktyczne porady, które ułatwią Ci zarabianie na blogu.

Umiejętności techniczne

Co prawda blog w kontekście technicznym jest od strony www o wiele łatwiejszą sprawą. Wynika to z tego faktu, że nie musimy uczyć się języków programowania. Nie oznacza to wcale, że wystarczy sama chęć do jego stworzenia. Na samym początku warto, uzbroić się w potrzebne ci narzędzia do pracy, jakimi są:

Hosting

Domyślam się, szczególnie w przypadku gdy dopiero myślisz o przygodzie z blogiem, że może być to dla ciebie nieznane pojęcie. Niczym się nie martw, to wcale nie jest czarna magia. Nie ważne jaką stronę, chcesz stworzyć, potrzebujesz sieci, czyli tzw. serwera, na którym będą znajdować się wszystkie pliki związane z twoim blogiem takie jak, artykuły czy zdjęcia. Oczywiście jest możliwość przetrzymywania ich na własnym komputerze, ale wtedy musiałby on być włączony 24 godziny na dobę, w innym przypadku nikt nie miałby do niego dostępu. Tutaj z pomocą przychodzi właśnie hosting, który jest serwerem na wszystkie pliki twojego bloga.
Pamiętaj, że wybierając swój pierwszy hosting, nie musisz wcale, wybierać najbardziej rozbudowanej opcji. Na sam start wystarczy ci niewielka pojemność oraz transfer, bo jeszcze przecież nie masz pewności, że jest to coś, w czym się odnajdujesz oraz czy będzie aż tak duża liczba wizyt, aby przepłacać niepotrzebnie za max. opcję.

Domena

Może nawet nie wiesz, ale z funkcjonalności domen korzystasz tak naprawdę każdego dnia, wchodząc, chociażby na ulubione strony, Facebooka czy YouTube. Myślisz dlaczego? Domena jest tak naprawdę podstawową opcją internetu, czyli nazwą strony twojego bloga. Ustalając własną nazwę, miej na uwadze, że to może w przyszłości być twoją wizytówką, więc zadbaj, żeby nazwa nie była zbyt długa, była chwytliwa i od razu kojarzyła się z tematyką twojej strony.

Jaki system wybrać i dlaczego?

Tworząc nawet prosty blog, potrzebny będzie również system. Oczywiście, jeśli nigdy w życiu nie pojawiły się kwestie związane z programowaniem, to ręczne stworzenie strony lepiej odłóżmy na bok i weźmy na cel coś prostszego. Idealnym wyborem na początek będzie system oparty o CMS, czyli WordPress. Dlaczego? Jest to najprostszy w obsłudze dla początkujących system, który jest rozwijany od wielu lat, przez co jest dostępna ogromna ilość dodatkowych wtyczek ułatwiających twoją pracę i również wiele bezpłatnych poradników, przy pomocy których stworzysz swój pierwszy blog krok po kroku.

Ustal tematykę bloga oraz ustal cel

Zakładając bloga, musisz ustalić, o jakiej tematyce on będzie oraz do kogo będzie kierowany. Nie ma możliwości pisania o wszystkim i do wszystkich, bo jak wiadomo, jeśli coś jest najlepsze dla wszystkich, oznacza po prostu, że nie jest dobre dla nikogo. Najłatwiejsza droga jest, wtedy gdy jest to temat, który dobrze znasz i lubisz, bo twoi czytelnicy na pewno wyczują fachową wiedzę. Również, możesz spróbować tematu, w którym dopiero chcesz zacząć się uczyć jak, chociażby zarabianie na blogu. Co prawda nie posiadasz na tyle odpowiedniej wiedzy, aby o tym pisać, ale jednocześnie ucząc się i przedstawiając te kroki na blogu czy pisząc o tym, czego już się nauczyłeś, utrwalasz swoją wiedzę, przez co nauka idzie dwa razy szybciej.

Świetnie, teraz gdy już wiesz jak założyć swój pierwszy blog, posiadasz niezbędne narzędzia w postaci domeny i hostingu możesz zaczynać. Teraz musisz już tylko pisać i pisać. Co w momencie, gdy pojawiają się pierwsze wizyty, zaczyna Cię to cieszyć i zdajesz sobie sprawę, że jest to coś, co sprawia ci przyjemność. Pamiętaj, że twoje pisanie nie może opierać się tylko na kwestii pieniędzy, ponieważ czytelnicy od razu to wyczują i że zarabianie w taki sposób jest sposobem wymagającym czasu, gdzie nie można oczekiwać napływu pieniędzy od pierwszego dnia starań.
Poznaj najpopularniejsze metody zarabiania na blogu, wybierz coś dla siebie, a kto wie, może w przyszłości stanie się to twoim zawodem.

Artykuły sponsorowane

Jest to współpraca z wybranymi markami czy producentami wybranych towarów lub usług zależnych od tematyki twojego bloga. Zasada takiej współpracy jest bardzo prosta, robisz to, co zawsze. Po prostu piszesz artykuł na dany temat albo samodzielnie lub po prostu umieszczasz artykuł otrzymany poprzez markę, z która współpracujesz. Warto pamiętać, taka propozycja współpracy nie przyjdzie do nas pierwsza oraz również musimy dbać, by wygląd naszej strony był estetyczny, w innym wypadku nikt nie będzie zainteresowany robić z nami biznesu.

Zarabianie na reklamach

Pomyślisz, że jest to tragiczny sposób, bo każdego denerwują setki wyskakujących reklam. Tak to fakt! Nikt tutaj nie mówi o tym, żeby od razu blog składał się wyłącznie z reklam. Google proponuje zarabianie poprzez ich system Adwords, w którym samodzielnie możemy ustalić ilość oraz położenie reklam, przez co zamiast być przeszkodą, mogą stać się ciekawym uzupełnieniem pustych miejsc na stronie a dodatkowo, mogą pozwolić na zarobek. Jeśli zdecydujemy się na Google, ich system automatycznie dostosuje tematykę reklamy, do której osoby zostanie ona wyświetlona, więc nie musisz się martwić, że ktoś szukający inspiracji na prezent, będzie oglądał reklamy kont bankowych. Minusem w tym systemie zarabiania jest fakt, że płatność otrzymujemy tylko za kliknięcie, co oznacza, że potrzebujemy naprawdę dużej liczby wyświetleń strony, żeby zarobić coś sensownego, bo jak wiadomo, mało kto klika w reklamy.

Programy partnerskie

Jeden z najbardziej opłacalnych i ciekawych sposobów zarabiania. W skrócie wyjaśniając, polega on tak naprawdę na polecaniu sprawdzonych produktów, czy usług. Prawdę mówiąc, możemy polecać wszystko, począwszy od drobnych usług pisania artykułów, aż po książki, kosmetyki czy nawet elektronikę takich sklepów jak media Markt. Wystarczy znaleźć program partnerski oferujący produkt sprzyjający tematyce naszego bloga, złożyć podanie i jeśli zostanie zaakceptowane, wystarczy umieścić we wpisie bloga linku do polecanego produktu i jeśli ktoś dokona jego zakupu, dostajemy procentową prowizję od jego zakupu.

Teraz gdy już wiesz, co potrzebujesz do stworzenia oraz jak wygląda zarabianie na blogu, wystarczy, że wybierzesz coś, co najbardziej Ci odpowiada i zaczniesz próbować metodą prób i błędów, wyciągając wnioski z porażek a na pewno, odniesiesz sukces.

https://www.eduranking.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here