Jak sprawić, by w domu było cieplej

Choć od kilku miesięcy sezon cieplny w pełni, masz wrażenie, że mury nie zdążyły się nagrzać? Termometr wskazuje 22 stopnie Celsjusza, ale jakoś tego nie odczuwasz? Poznaj kilka sposobów, dzięki którym w domu zrobi się odczuwalnie cieplej i przyjemniej, nawet gdy za oknem mróz.

Jak wspomagać ogrzewanie?

To, że po całym dniu nieobecności w domu masz wrażenie, że w domu bywa chłodniej, jest zupełnie normalne. Szczególnie wtedy, gdy Twój dom ogrzewany jest kotłem na paliwa stałe czy choćby kominkiem, ma niestety tendencję do utraty ciepła. Aby utrzymać temperaturę na tym samym poziomie konieczne jest doglądanie i uzupełnianie paleniska.

Jeśli jednak nie jest to możliwe lub Twój tryb życia sprawia, że trudno o systematyczność warto pokusić się o ogrzewanie w nieco bardziej zautomatyzowanej formie. Współczesne rozwiązania takie jak klimatyzatory z funkcją grzania, mogą być bowiem sterowane mobilnie, dzięki czemu jesteśmy w stanie podnieść temperaturę, będąc w drodze powrotnej do domu.

Szybką i nieinwazyjną metodą na ogrzanie przestrzeni jest gotowanie. Kilka garnków czy piekarnik w kilka chwil pomogą podnieść temperaturę w kuchni, wyrównując także różnicę cieplną z pobliskimi pomieszczeniami.

Ogrzewanie przenośne

Jeśli pomimo wyżej wymienionych rozwiązań w Twoim domu nadal jest zimno, warto sięgnąć po ogrzewanie (https://www.bricomarche.pl/ogrzewanie-i-wentylacja/ogrzewanie) przenośne, na tak zwane wyjątkowe okazje. Nie tylko na czas wyjątkowych mrozów, ale także nieplanowaną awarię czy brak dostępności źródła ogrzewania, dobrze jest mieć w swoich zasobach choćby jedno alternatywne źródło. Mogą to być grzejniki konwektorowe, które dzięki funkcji nawiewu rozprowadzają ciepło po pokoju, w którym zostaną umiejscowione lub efektowne biokominki. Dobrze sprawdzają się też kominki elektryczne, które stanowią stanowią połączenie tradycyjnego paleniska z grzejnikiem, w wyniku czego mamy do dyspozycji urządzenie, które nie tylko podnosi komfort cieplny, ale też pięknie wygląda i tworzy klimat wnętrza.

Innym pomysłem na to, aby w domu było cieplej, jest wykorzystanie mat grzejnych. To nowoczesny i nieinwazyjny sposób wspomagający ogrzewanie pomieszczeń, który można zainstalować pod panelami, pod płytkami czy nawet w ścianie lub suficie. Mata sterowana jest za pomocą programatora, który ustawiamy wedle indywidualnych preferencji, a jej główną zaletą jest powierzchniowe działanie, które jest znacznie korzystniejsze niż wszelkie punktowe rozwiązania. To niezwykle prosty sposób, który zupełnie nie koliduje z innymi rozwiązaniami grzejnymi, dlatego warto wprowadzić go do swojego domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here