Jak sadzić borówkę amerykańską?

Właściciele ogrodów działkowych, bardzo często starają się sadzić rośliny nietypowe, a więc takie, które nie są powszechnie spotykane. Są oni bowiem ciekawi, jaki efekt uzyskają, a także czy dana roślina w ogóle się przyjmie na danej ziemi. Nie jest bowiem tajemnicą, że gleba bywa różna i niektóre rośliny, które nie są przystosowane do wzrostu w danym klimacie, bardzo często nie kiełkują, a także nie wypuszczają owoców. W okresie letnim następuje zazwyczaj czas zbiorów różnorodnych plonów. Działkowcy, którzy zasadzili truskawki, teraz korzystają z nich do woli, pod warunkiem, że wyrosły. Takie z własnego ogródka są najsmaczniejsze i nadają się nie tylko na popularne w tym okresie koktajle owocowe. Przed zasadzeniem roślin owocowych warto sprawdzić, czy w ogródku nie ma szkodników. Oczywiste jest, że na pewno są ślimaki, ale nie są one aż tak bardzo szkodliwe, jeśli co jakiś czas się je zbiera. Warto też wiedzieć, że zazwyczaj wychodzą one nad ranem, a więc jeśli ktoś nie może spać, to może pozbierać ślimaki.

Osoby, które uwielbiają owoce nietypowe dla polskiego ogrodu, z całą pewnością chciałyby się dowiedzieć, jak sadzić borówkę amerykańską. Jest to dość trudny i czasochłonny proces, ponieważ przed zasadzeniem należy odpowiednio przygotować glebę. Powinna być ona żyzna i dobrze przekopana, a także świeżo po podlaniu. Dopiero wówczas można przystąpić do sadzenia krzaczków. Gdy już się je zasadzi, to konieczne jest ponowne podlanie roślinek, a także, jeśli jest to konieczne, spryskanie ich preparatami owadobójczymi. Wiele osób z tego rezygnuje, jednak gdy nadchodzi okres zbiorów, to okazuje się, że nie ma czego zbierać, bo wszystkie owoce zostały zjedzone. Na działce zawsze istnieje takie ryzyko. Nawet osoby, które sadza owoce i warzywa w szklarniach, i tak muszą liczyć się z naturalnymi stratami, bo można wręcz powiedzieć, że są one nieuniknione. Nie ulega jednak wątpliwości, że takie owoce, a także warzywa, które wyrosły we własnym ogródku, są szczególnie smaczne. Na pewno różnią się smakiem i kształtem od tych, które zwykło się kupować w sklepach i na targu.

Przed zasadzeniem danej rośliny należy dokładnie zapoznać się z wytycznymi. Wszystko po to, żeby uniknąć sytuacji, w której zapłaci się dużo za sadzonki, a i tak się nie przyjmą, bo zostały nieprawidłowo osadzone w ziemi, albo po prostu dana gleba nie jest odpowiednia dla tego typu roślinności. Niezbędne jest zatem zasięgnięcie informacji w tej konkretnej dziedzinie związanej z amatorskim ogrodnictwem.

http://www.anianotuje.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here