Jak przygotować niezapomniane Baby shower

Jeśli Ty lub Twoja przyjaciółka spodziewacie się dziecka, najlepszym sposobem na świętowanie tego wydarzenia jest organizacja Baby shower. To specjalne przyjęcia to czas na dzielenie się radością z najbliższymi przyjaciółkami. Nie ma się więc co dziwić, że ten amerykański zwyczaj staje się coraz bardziej popularny nie tylko wśród polskich celebrytek.

Co to jest Baby shower

Baby shower to przyjęcie z okazji zbliżających się narodzin dzidziusia. Organizowane może być przez samą, przyszłą mamę, lub i to jest znacznie lepsze rozwiązanie, przez najbliższe jej sercu panie z rodziny lub przyjaciółki. Niezłomną zasadą tego przyjęcia, tak jak i w przypadku wieczoru panieńskiego to zakaz wstępu dla mężczyzn. Szczególnie, że tematyka, porodów czy wychowania przyszłego maleństwa na pewno nie przypadnie im do gustu. Baby shower organizowane jest w trzecim trymestrze ciąży. Wtedy jest już doskonale znany i termin porodu i płeć dziecka, co np. znacznie ułatwia kupno upominków dla malca.

Co to jest Baby shower

Organizujemy przyjęcie dla przyszłej mamy

Baby shower można zorganizować w domu, kawiarni lub restauracji zależnie od formy jaką wybierzecie. Na pewno impreza domowa jest bardziej kameralna i zaciszna.

Przygotowując poczęstunek należy koniecznie pamiętać że napoje i przekąski jakie zostaną podane muszą być dopasowane do potrzeb i wymagań przyszłej mamy. Na pewno nie może być alkoholu, czy napojów gazowanych, ani ciężkich, ostro doprawionych potraw. Najlepiej się sprawdzą lekkie i zdrowe dania owocowo-warzywne, delikatne słodkości oraz naturalne soki i woda.

By na przyjęciu było wesoło można gościom zaproponować różnego typu konkursy i zabawy np.: wybór imienia dla dziecka, śpiewanie piosenek z waszego dzieciństwa, czy też robienie gipsowego odlewu maminego brzuszka. Możecie również przygotować dla dziecka specjalne ręcznie malowane ubranka np. body, czapeczki czy śliniaczki.

Ciekawą atrakcją będzie również specjalna sesja zdjęciowa dla przyszłej mamy z najbliższymi jej osobami, wykonane aparatem Instax. Gotowe zdjęcia można wkleić wraz z życzeniami do albumu, który pozostanie na pamiątką. Przed zakupem takiego sprzętu warto sprawdzić ranking najlepszych aparatów natychmiastowych.

Organizujemy przyjęcie dla przyszłej mamy

Prezenty dla mamy i jej dzidziusia

W czasie Baby shower wręcza się przyszłej mamie upominki, które przydadzą się w opiece nad oczekiwanym maleństwem i będą stanowić specjalną wyprawkę. Są to między innymi:

  • ubranka dla dziecka,
  • zabawki – grzechotki, pluszowe przytulanki,
  • karuzela łóżeczkowa, pozytywka lub coraz bardziej popularny szumiś,
  • kosmetyki do pielęgnacji,
  • kolorowa pościel czy ręczniczki,
  • butelki z podgrzewaczem.

Można wybrać bardziej praktyczne prezenty np. fotelik samochody, chustę do noszenia dziecka, wózek czy laktator.

Ciekawym pomysłem są również torty pieluszkowe, które składają się z pozwijanych pieluszek jednorazowych udekorowanych takimi dodatkami jak: misie pluszowe, gryzaki, butelki, śliniaczki inne przydatne drobiazgi. Są niezwykle efektowne i praktyczne.

Pamiętaj, że przygotowując Baby shower dla przyszłej mamy ustalić z nią co będzie jej potrzebne a co już posiada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here