Jak poprawić wygląd cery?

Dobry stan cery w dużej mierze odpowiada za to, czy jesteśmy postrzegani jako osoby atrakcyjne. Niestety nieraz różne problemy ze skórą sprawiają, że nie można pochwalić nieskazitelnym wyglądem. Na szczęście istnieją różne metody, pozwalające dość szybko poprawić stan cery.

Jak lepiej wyglądać w kilka chwil?

Podstawą codziennego dobrego wyglądu są kosmetyki wyrównujące koloryt skóry oraz ukrywające jej mankamenty, takie jak podkłady maybelline. Oczywiście jeżeli problemy są większe i dotyczą trądziku, który jest chorobą, należy je leczyć. Wiadomo jednak, że dopóki leczenie nie przyniesie rezultatów, trzeba zrobić coś by poprawić swoje samopoczucie.

Podkład Maybelline doskonale się do tego nadaje. Ten i inne produkty ze średniej półki cenowej kryją, matują i sprawiają, że skóra od razu wygląda lepiej. Jeżeli po nałożeniu warstwy podkładu nadal prześwitują jakieś niedoskonałości czy blizny, można dodatkowo zastosować korektor, który ma trochę gęstszą i bardziej treściwą konsystencję i ukryje nawet stany zapalne.

Co można zrobić dla cery w domu?

Skóra z przebarwieniami i bliznami po trądziku czy rozszerzonymi porami wymaga ukierunkowanej pielęgnacji. Po zmyciu podkładu Maybelline trzeba się więc dobrze o nią zatroszczyć. Do mycia najlepiej używać delikatnej szczoteczki lub po prostu placów i kosmetyku oczyszczającego. Nie wolno też zapominać o nawilżaniu.

Jeżeli na skórze nie ma stanów zapalnych, warto raz na kilka dni stosować peelingi mechaniczne lub enzymatyczne. Złuszczanie martwego naskórka sprawi, że skóra będzie wyglądała bardziej świeżo. Oczywiście do maskowania problemów nadają się na przykład podkłady Maybelline, ale by walczyć z niezbyt ładną cerą poleca się odwiedzić też gabinet kosmetologa a nawet dermatologa.

Jak może pomóc specjalista?

Przede wszystkim dysponuje on szerokim arsenałem silnie działających środków. Przykładem mogą być peelingi na bazie kwasów, które pomagają się złuszczyć wierzchnim warstwom skóry. Nie można ich wykonać w domu ponieważ wymagają specjalistycznej wiedzy i preparatów.

Jeżeli problemy stają się poważniejsze i przeradzają się w trądzik, dermatolog może zalecić doustną farmakoterapię lub maści. Oczywiście w tym czasie można również używać podkładów, bo te współczesne nie szkodzą cerze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here