Podróże kształcą i sprawiają mnóstwo radości. Potrafią jednak być drogie. Jak to się dzieje, że niektórzy potrafią spędzić wakacje życia w pięknym miejscu za niewielkie pieniądze, podczas gdy inni wydaja majątek na tydzień w nadmorskim kurorcie? Poniżej dajemy kilka wskazówek dotyczących oszczędnego podróżowania – bez oszczędzania na wrażeniach!

Nie wydawaj tam, gdzie nie musisz

Jeśli lubisz wygody, trzy posiłki dziennie, kolorowe drinki, animatorów i pięciogwiazdkowe hotele, niewiele oszczędzisz. Jeśli natomiast chcesz zwiedzać świat, poznawać ludzi, inne kultury i egzotyczne smaki – masz ogromne pole do popisu. Rezygnując z usług biura podróży i utartych schematów, jesteś w stanie przeżyć „w terenie” więcej przygód w dwa tygodnie niż przez kilka lat w kurorcie, a dodatkowo zaoszczędzić pieniądze. Musisz oczywiście wiedzieć, gdzie szukać oszczędności. Jeśli będziesz sam sobie gotował, spał w hostelach lub na campingach, a na bazarach się targował, co w niektórych kulturach jest właściwie obowiązkowe, zaoszczędzisz pieniądze, a wrócisz bogatszy o wiele wspomnień. Jest tylko jedna ważna zasada przy szukaniu oszczędności w podróży – nie dopuść do tego, by niechęć do wydawania pieniędzy uniemożliwiła ci cieszenie się wyjazdem!

Szukaj tanich lotów

Jeśli nie jesteś uzależniony od wykwintnych posiłków na pokładzie samolotu, przesadnej wygody i bezpośredniego połączenia z Polski do dowolnego kraju na świecie, zainteresuj się tanimi lotami. W internecie znajdziesz porównywarki lotów wielu linii lotniczych, dzięki którym np. kupisz bilet w obie strony do europejskich stolic za kilkadziesiąt złotych lub nawet mniej! Możesz tez szukać samemu tanich lotów – potrzebne będzie dużo wolnego czasu, upór i cierpliwość, ale satysfakcja ze znalezienia lotu do Sztokholmu za grosze będzie bezcenna! Musisz być jednak świadomy, że prawie niemożliwe będzie znalezienie taniego lotu do konkretnego miejsca w wymyślonym przez ciebie terminie – tu musisz dostrajać się do sytuacji i wybierać to, co akurat będzie dostępne. No, ale jeśli chcesz oszczędzić pieniądze, musisz poświecić czas.

Znajduj darmowe atrakcje

Wiele muzeów i galerii otwiera się na turystów, oferując im darmowy wstęp jednego dnia w tygodniu. Trzeba tylko trzymać rękę na pulsie i sprawdzać strony instytucji kulturalnych w internecie, co w dobie smartfonów wydaje się być wręcz banalnie proste. W przypadku darmowych wstępów trzeba jednak będzie uzbroić się w cierpliwość – z reguły wiążą się one z dłuższymi kolejkami. Naturalnie wstęp do niektórych muzeów czy parków będzie zawsze płatny, ale oszczędzisz pieniądze, jeśli kupisz jedno lub kilkudniowy karnet upoważniający do wstępów w ciekawe miejsca, przejazdów komunikacją publiczną czy wycieczek z przewodnikiem. W zależności od miasta ceny będą różne, ale i tak bardziej opłaca się kupić pakiet niż płacić za wszystko osobno. Pamiętaj też, że jeśli brakuje ci pieniędzy na wyjazd lub chcesz mieć większą rezerwę na wszelki wypadek, możesz sprawdzić ofertę pożyczek chwilówek online na lowcachwilowek.pl. To opcja dla wszystkich, którzy potrzebują niewielkiej kwoty od ręki, bo np. kupili bilet, a brakuje im jeszcze kilkuset złotych w portfelu. Co więcej, będąc nowym klientem, dostaniesz pierwszą pożyczkę za darmo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here