Jak odnaleźć swój męski styl?

Bardzo często mamy problem z doborem ubrań, biorąc pod uwagę spójny styl stylizacji. Zazwyczaj dzieje się tak z prostej przyczyny – sami nie wiemy, jaki charakter ma mieć nasz look. A dobiera się go nie tylko ze względu na okazję, czy też okoliczności wyjścia, stąd też postanowiliśmy stworzyć miniporadnik na ten temat.

Charakterystyczny styl ubierania się – co to oznacza?

Odnalezienie swojego stylu ubierania się oznacza tyle, co wyróżnianie się z tłumu i konsekwencja, która pasuje nie tylko do okoliczności, ale także do naszego charakteru. Posiadanie swojego stylu to inaczej ubieranie się według swoich, indywidualnych zasad, a nie według tego, co podpowiadają nam obecne trendy i manekiny w sieciowych sklepach. Oznacza to, że w swoim stylu to Ty jesteś najważniejszy i to Tobie powinno być w nim komfortowo. Posiadanie własnego sposobu ubierania się sprawia, że stajemy się charakterystyczni, wyróżniamy się na tle innych, co sprawia, że jesteśmy bardziej ciekawi dla otoczenia, a nawet bardziej pewni siebie. 

Najpopularniejsze męskie style

Męskie style ubierania się opierają się przede wszystkim na ponadczasowej klasyce, sportowej elegancji, a także na casualu. To, jaki styl wybierzemy dla siebie, wcale nie oznacza, że musimy stale ubierać się według zasad danej charakterystyki – możemy je dowolnie łączyć, jednak zawsze w zgodzie ze sobą. Nosząc np. stale eleganckie ubrania, możemy nadać im swojego szalonego twistu dobierając do nich przykładowo kolorowe skarpetki w ulubionym motywem. Dzięki temu zaznaczymy swój charakter i osobowość, nie wychodząc poza wymagane w pracy, czy podczas innych uroczystości ramy dress codu. Sportowy styl także nie musi być niedbały, a nasza sylwetka zachwiana – dobierając przyległe spodnie i T-shirt możemy podkreślić swoje atuty. Ustalenie swojego stylu może nam także pomóc w ukryciu mankamentów – jeśli mamy wąskie ramiona, możemy je optycznie poszerzyć np. marynarkami, czy też kurtkami jeansowymi i męskimi, rockowymi ramoneskami.  

Męski, klasyczny styl – czyli jaki?

Mawia się, że klasyczny męski styl jest nudny, a to jeden z najczęściej wybieranych sposobów ubierania się przez mężczyzn. Nie oznacza to zawsze, że ma być on zachowawczy – jak już wcześniej wspomnieliśmy możemy dodać do niego coś od siebie. Elegancki styl najczęściej jest od nas wymagany w pracy – mamy prezentować się w niej schludnie i poważnie, by nasi współpracownicy, klienci i podwładni traktowali nas z szacunkiem. Jednak jest to także spore pole do popisu dla naszej wyobraźni – kolorowy krawat, charakterystyczne spinki, a także buty, mogą sprawić, że będziemy wygląd nieco inaczej, a nadal będziemy wpisywać się w dress code wymagany od otoczenia. Należy pamiętać, że zawsze warto ubierać się z zgodzie ze sobą, a co najważniejsze – własny styl wymaga czasu, nie da się go nauczyć, ani wyczytać w mądrej książce. Jest to kwestia niezwykle indywidualna, o której się nie dyskutuje jak w przypadku gustu. W poszukiwaniu propozycji idealnych dla Twojego stylu, koniecznie sprawdź asortyment markowych ubrań sklepu internetowego VIP Brands.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here