Jak docenić personel?

Praca jest ważną częścią naszej tożsamości. Spędzamy w niej dużo czasu i dla większości nie jest jedynie sposobem na zarabianie pieniędzy, ale możliwością rozwoju, zdobywania doświadczenia i kwalifikacji. Nie bez znaczenia jest także kształtowanie pozytywnych relacji z innymi ludźmi.

Znaczenie motywacji

Coraz więcej osób zdaje sobie z tego sprawę, jak ważne jest efektywne motywowanie pracowników. Mnóstwo przedsiębiorców bierze udział w szkoleniach uczących, jak prawidłowo zarządzać zasobami ludzkimi. Jednym przychodzi to łatwiej, innym trudniej. Jednak pracodawca, który docenia swój personel, może cieszyć się pozytywnym wizerunkiem własnej firmy oraz wysokimi dochodami. Jak to możliwe? Słabo zmotywowany pracownik nie przykłada się do pracy i wykonuje tylko te obowiązki, za które w bezpośrednim stopniu będzie odpowiadał.

Premie i benefity

Pracownicy, którzy mogą liczyć na premie uznaniowe czy benefity pieniężne chętniej wysilają się w pracy, wykazując inicjatywę i zwiększając sprzedaż.

Czasami jeden odpowiednio zdeterminowany do działania pracownik, potrafi przynosić przedsiębiorstwu takie dochody, jak dwóch innych o przeciętnej motywacji. Jak okazać mu swoje uznanie? Coraz więcej szefów korzysta z bardzo popularnego narzędzia, jakim jest https://nais.pl to platforma, na której właściciele firm zakładając konto ustawiają budżet, jaki chcą przeznaczyć na benefity dla pracowników. Pracownicy z kolei odbierają je w kartach podarunkowych, czy licznych upustach na zakupy. Katalog ofert jest naprawdę szeroki, a przeznaczone pieniądze można wydać na zwykłe zakupy, sport, bilety do kina czy kursy i szkolenia. Każdy więc znajdzie coś dla siebie. Ponadto pracownicy mogą zorganizować między sobą zrzutkę dla kolegi. Możliwości, jakie daje ta platforma są naprawdę szerokie i integrują zespół, sprawiając, że pracuje on coraz lepiej.

Jest to świetny sposób na poznanie, czym interesuje się pracownik i na to, aby wrócił po weekendzie pełen zapału do pracy i determinacji do działania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here