iPhone 12

Zadając pytanie o najpopularniejszą markę telefonów na świecie, ponad połowa bez cienia zawahania odpowiedziałaby, że chodzi o iPhony marki Apple. Z każdym rokiem coraz większa liczba Polaków inwestuje właśnie w tego typu telefony, które niejednokrotnie były określane jako niezawodne, eleganckie, efektowne, a także wyjątkowo funkcjonalne. Całkiem niedawno premierę miał nowy model iPhone’a – iPhone 12, któremu powinniśmy przyjrzeć się z bliska.

  1. Czym charakteryzuje się wygląd nowego iPhone 12?
  2. iPhone 12 – RAM i procesor
  3. W jaki aparat został wyposażony iPhone 12?
  4. Data premiery i cena iPhone 12

Czym charakteryzuje się wygląd nowego iPhone 12?

Design nowego modelu smartfona marki Apple został całkowicie odświeżony. Widać doskonale, że marka stawia na innowację. Co ważne, iPhone 12 nadal dalece odchodzi od tradycyjnego designu tak charakterystycznego dla telefonów z oprogramowanie Android. iPhone 12 posiada znacznie mniejsze wcięcie u góry ekranu, tzw. notch. Jest to zmiana pozytywna, gdyż wcześniej bardzo dużo posiadaczy zwracało uwagę właśnie na wielkość tego wcięcia. Nowy model telefony jest także cieńszy oraz bardziej prostokątny, niż poprzednie smartfony marki.

iPhone 12 – RAM i procesor

iPhone 12 wyposażony został w procesor Apple A14 Bionic. Co ciekawe, wielu twierdzi, iż procesor ten jest troszkę mniej wydajny, niż Snapdragon 865+, jednak nie trzeba się tym przejmować, gdyż i tak wykraczają poza obecne możliwości. Jeśli chodzi zaś o pamięć operacyjną RAM, podstawowe wersje posiadają RAM 4 GB, opcje PRO zaś cieszą się RAM wynoszącym 6 GB.

W jaki aparat został wyposażony iPhone 12?

Nowy model smartfona Apple może oferować kilka różnych aparatów, wszystko w zależności od opcji, jaką wybierze sobie indywidualny klient. iPhone 12 w wersji podstawowej cechuje się aparatem podwójnym, zaś wersja PRO oraz PRO MAX posiada potrójny aparat wspierany sensorem LiDAR, teleobiektywem z optycznym zoomem oraz obiektywem szerokokątnym.

Data premiery i cena iPhone 12

Nowa wersja iPhone 12 zadebiutowała na rynku 13 października 2020 roku. W sklepach można ją zakupić od 23 października, a przedsprzedaż trwała do 16 października. Cena telefonu zależy głównie od wersji, jaką wybierzemy. Decydując się na iPhone 12 Mini możemy zapłacić od 3599 zł do 4349 zł, iPhone 12 kosztuje od 4199 zł do 4949 zł, iPhone 12 Pro znajdziemy w przedziale cenowym 5199 zł do 6699 zł, zaś iPhone 12 Pro Max to już znacznie wyższa półka cenowa, która rozpoczyna się ceną 5699 zł a kończy 7199 zł. Rewelacyjną ofertę możemy znaleźć na stronie: https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe,seria!iphone-12.bhtml.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here