Innowacje w polskich łazienkach

Wnętrza polskich mieszkań stale się zmieniają. Nieustannie pojawiające się nowe trendy sugerują stosowanie innych kolorów czy innego rodzaju mebli. Jednak zmiany dotyczą również urządzeń obecnych w mieszkaniu, w tym ceramiki sanitarnej. Na wyposażeniu polskich łazienek pojawiają się coraz to nowocześniejsze rozwiązania. Jednym z nich jest ostatnimi czasy toaleta myjąca, która z dużym prawdopodobieństwem zagości w polskich łazienkach na dłużej.

Zaczęło się od bidetu

Innowacją, która pojawiła się w Polsce przed toaletą myjącą, był bidet. Nie jest to co prawda skomplikowane urządzenie, jednak jeszcze nie tak dawno było rzadkością w polskich łazienkach. Dzisiaj widok bidetu czy to w łazience prywatnej czy też w publicznej zupełnie nikogo nie dziwi. Polacy dbają dziś o higienę, dlatego chętnie korzystają z bidetów. Niemniej jednak w niektórych przypadkach montaż bidetu w łazience jest utrudniony. Na niewielkiej przestrzeni często trudno sobie na to pozwolić. Ponadto, wiele osób preferuje jeszcze nowocześniejsze rozwiązania niż bidet. Rozwiązaniem takim jest bez wątpienia toaleta myjąca w jednej ze swoich dwóch wersji. Jakie rodzaje toalet myjących wyróżniamy?

toaleta myjaca

Toaleta myjąca w dwóch odmianach

Oczywiście na rynku dostępnych jest wiele toalet myjących. Różne firmy oferują urządzenia tego typu. Niemniej jednak zasadniczo można dokonać rozróżnienia na dwa typy. Pierwszy z nich to toalety myjące zintegrowane z systemem myjącym. W tym przypadku kupujemy gotowe do użycia toalety myjące wyposażone w dysze, z instalację suszącą i systemem sterowania z pilotem. W tym przypadku, jeśli mamy do czynienia z wysokiej jakości toaletą myjącą, tak naprawdę jej wygląd zewnętrzny niewiele różni się od wyglądu klasycznej toalety. Różnica polega głównie na obecności panelu sterowania. Wśród zintegrowanych toalet myjących do najlepszych propozycji dostępnych na rynku należą bez wątpienia miski WC In-Wash marki Roca. Są one wyposażone w kompletne instalacje myjące, poddające się łatwej kontroli użytkownika. Do urządzenia dołączany jest pilot, z którego pomocą użytkownik może swobodnie sterować pracą dysz myjących oraz instalacji suszącej.

Drugi rodzaj toalety myjącej to inteligentna, niezależna deska sedesowa. Rozwiązanie to daje dużo swobody gdyż deskę można zamontować niemal na dowolnej toalecie. W każdym momencie można ją również zdemontować i umieścić na innej misce. Wysokiej klasy deski, jak na przykład modele Multiclean marki Roca, to w pełni funkcjonalne toalety myjące. Wybierając to rozwiązanie w miejsce toalety myjącej In-Wash zupełnie nic nie tracimy.

Dobra toaleta myjąca cena

Dla każdego, kogo interesuje toaleta myjąca cena z pewnością odgrywa istotną rolę przy wyborze konkretnego modelu. Ceny zintegrowanych toalet myjących zaczynają się od kilku tysięcy złotych. Jeśli jednak chcemy nabyć wysokiej klasy, niezawodne urządzenie, takie jak wspomniane toalety In-Wash, trzeba wyłożyć zwykle ponad 7000 zł. Deski sedesowe MultiClean to rozwiązanie o wiele tańsze. Cena bywa nawet dwa razy mniejsza niż za toaletę zintegrowaną. Należy jednak pamiętać, że w przypadku wyboru samej tylko deski inteligentnej, osobno trzeba dokupić miskę WC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here